Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ceza sizi etkilemez

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü, "Türkiye bir önceki elemede kendi sahasında yalnızca, Arnavutluk ile Kazakistan gibi küçük takımları yenebildi. Bu çerçevede FIFA’nın cezasının performansına bir etkisi olacağına inanmıyorum" dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
2008 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri’nde Türkiye’nin de yer aldığı C Grubu’nda fikstür belirleme toplantısı bugün İstanbul’da yapılacak. Mövenpick Otel’de düzenlenecek toplantıya, Türkiye ile aynı grupta yer alan Yunanistan, Norveç, Bosna-Hersek, Macaristan, Moldova ve Malta futbol federasyonlarının üst düzey yetkilileri ile teknik direktörleri katılacak. Toplantıda anlaşma sağlanamaması halinde fikstür 3 Mart’ta UEFA’nın çekeceği kura ile belirlenecek.

Yunanistan Milli Takımı Teknik Direktörü Otto Rehhagel, bugün İstanbul’da yapacakları toplantıda ortak bir görüşün sağlanamayacağı kanısında olduğunu belirtti. Rehhagel, geçen dönemlerde de görüş birliğine varılamadığını, bu nedenle Yunanistan Futbol Federasyonu Başkanı Vasilis Gagacis’e eğer isterse Türkiye’ye tek başına gitmesini söylediğine değindi.

Küçük takımları yendiler

FIFA’nın Türkiye’ye verdiği 6 maçlık cezanın, Türkiye’nin performansını etkilemeyeceğini söyleyen Rehhagel, "Türkiye bir önceki elemede kendi sahasında yalnızca, Arnavutluk ile Kazakistan gibi küçük takımları yenebildi. Bu çerçevede cezanın bir etkisi olacağına inanmıyorum. Türkiye’nin, fanatik taraftarının önünde, kendi sahasında yenilmez olduğu görüşünün geçerliliğini kaybettiği gözler önüne serilmiş bulunmaktadır" dedi.

Yunan Milli Takımı’nın ise 2006 Dünya Kupası’nda finale kalmaya değer olduğuna inandığını da belirten Rehhagel, şöyle konuştu: "Beceremediğimize üzüldük. Bu sefer başaracağız. Başarmak zorundayız. Her oyunda herkes yanlış yapabilir. Belki benim en büyük yalnışım da kendi sahamızda, Ukrayna’ya karşı verdiğimiz mücadelede risk almamdı. Kazanma şansımız vardı, ancak oyunun sonu yaklaştıkça ve gerekli tempoyu tutturamadığımızı gördüğümüzde, savunmaya daha fazla önem vermemiz gerekirdi. Beraberlik dahi işimize yarıyordu."

Ulusoy Başbakan’la görüşüyor

Öte yandan Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, bugün Ankara’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin ile görüşecek. Ulusoy, FIFA’nın 6 maçlık cezası ve gelişmelerle ilgili Erdoğan’a bilgi verecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz