"Yalçın Bayer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Yalçın Bayer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Yalçın Bayer

Ceza kıyağı

EMNİYET, Meclis Başkanlığı’na başvurmuş; ”Milletvekillerinin kullandıkları araçların plakalarını bildirin, biz o plakalara ceza yazmayalım” demiş. Meclis Başkanlığı da durumu dört partinin grup yöneticilerine iletmiş. Grup yöneticileri milletvekillerinin otomobillerinin plakasını Başkanlığa bildirmiş! Ki ceza yazılmasın...

Plakalar emniyete gönderildi ya da gönderilecek! Gerekçe ne biliyor musunuz; bazıları polisin ceza yazmasından şikâyetçiymiş! Yani sıkılmadan oluşan, bir ‘bize ceza yazmayın girişimi’.. Hem de bu durum, milletvekillerinin özel araçları için! Böyle bir ayrıcalık nerede görülmüş?
Kraliçeler kırmızı ışıkta beklerken bizdekilerin taleplerine pes doğrusu!
Kıyak emeklilik, kıyak sosyal güvenceler, kıyak sağlık imkanları ve diğerleri yetmedi şimdi de polis bize ceza yazmasın talebi! Emirleri olur! Yedi sülalesinin implant diş tedavisi dahil tüm sağlık harcamaları hayat boyu devlet tarafından karşılanan, millet debelenirken aslıyla uzak yakın ilişkisi olmayan, yaratılmış bir ayrı sınıfın talebi bitmek tükenmek bilmiyor!
Ve sessizliğe bakınca, böyle başa böyle tarak demekten öte birşey kalmıyor..
Metin ALTAY

Ankara’nın ucubeleri (2)


1. KEÇİÖREN’deki kule: Sayın Başbakanın evinin penceresinden baktığı zaman ilk gözüne çarpan bir önceki AKP’li belediyenin yarım bıraktığı şimdiki AKP’li belediyeninde hiçbir şey yapmadığı apartmanların arasından sipsivri yükselen ucube bir beton yığınıdır.
2. Keçiören-Dışkapı arası metro şantiyeleri: Yine Belediyenin yarım bırakıp sırtından attığı metronun çürümeye yüz tutan ucube şantiye girişleridir.
3. Söğütözü’ndeki Demir Kafes; İnönü Bulvarı’na pençe gibi uzanan, Ankara’ya güneyden ve batıdan gelenleri ürküten ucube demir kafes.
İstenirse bu liste çok uzar.
Başkentimize yakışmayan ve bu çirkin görürüntülere yıllardır tahammül ediyoruz. Bu ucubelere kim ne demeli acaba.
T.İ.

Greenpeace’den uyarı!


BÖYLE devam ederse dünyadaki balık stokları 2050’de tükenecek. Büyük balıkların yüzde 90’ı çoktan yakalandı. Toplam balık stoklarının yüzde 60’ı çoktan bitti. Balıkların bittiği gün deniz yaşamı da bitecek.
Oysa hala zaman var. Büyük balıkların yüzde 10’u hala hayatta, balıkların yüzde 40’ı hala denizlerdeki ekosistemi beslemeye devam ediyor. Bugün yavru balık avını durdurabilirsek yarın herşeyi düzeltebiliriz.
İnternet eylemine katılıp, denizlerimizi kurtarmak için tıkla.
(www.kacsantim.org)

KISA... KISA...


YENİMAHALLE şentepe Burç Mahallesi 683. sokakta oturuyoruz. Yaklaşık iki yıldır 683. sokağın asfaltlanması için belediye ile mücadele ediyoruz. Fakat nedendir bilinmez sokağımıza asfalt atılmıyor. Çamur deryasında yaşıyoruz.
Kemal YILDIZ

ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK) 10. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında açılan, Dr. Zeynel Abidin Erdem tarafından koruma altına alınan Ebruzen Hikmet Barutçugil’in ‘Ebristanbul’ koleksiyonu 10 Şubat’a kadar EPDK Sergi Salonu’nda sergileniyor.
X