GeriFutbol Ceza değil komedi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  7
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ceza değil komedi

Ceza değil komedi

Galatasaray-Fenerbahçe U 17 maçında yaşanan dayak olayının suçluları serbest bırakılırken, fatura Galatasaraylı gençlere kesildi.

AKADEMİ Ligi’nde Galatasaray ve Fenerbahçe U17 karşılaşmasında Fenerbahçeli çocukların Galatasaraylı taraftarlar tarafından dövülmesine komedi gibi bir ceza geldi. 26 Aralık’ta oynanan karşılaşmada Galatasaraylı taraftarlar sahaya girerek Fenerbahçe U17 oyuncularını tartaklamış ve Fenerbahçe kalecisi Hasan Hüseyin Akınay’ın burnu kırılmıştı. Olaylarına ardından göz altına alınan 5 taraftar 2 gün sonra serbest bırakılmıştı. Futbol Federasyonu Amatör Futbol Disiplin Kurulu’nun olaylar nedeniyle Galatasaray U17 takımına 6 maç seyircisiz oynama cezası vermesi tartışmalara neden oldu.

Sadece aileleri izliyordu
Olaylara karışan taraftarların serbest bırakılmasının ardından A takıma adapte olamaya çalışan, seyirci hasreti çeken ve maçlarının büyük bölümünü ailelerinden başka kimsenin izlemediği U17 takımının 6 maç “seyircisiz” oynama cezası alması traji komik olarak nitelendiriliyor. Olayların ardından tartaklanan yaşları 15 ve 16 arasında değişen Fenerbahçeli futbolcular hastanede tedavi görmüş ve Fenerbahçe Kulübü yaşanan olaylara büyük tepki göstermişti.

Yıldırım hazmedemiyorum demişti
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım Hürriyet Gazetesi’nde yayınlanan röportajında yaşanan olayları hazmedemediğini belirtmiş ve mevcut yasalar nedeniyle ellerinin kollarının bağlı olduğunu belirtmişti. Fenerbahçe başkanı olaylar nedeniyle içinde ftrtınalar koptuğunu belirterek yeni yasanın bir an önce çıkartılması temennisinde bulunmuştu. Olaylara karışan taraftarlar yaklaşık 1000 TL para cezası ve 1 yıl futbol sahalarına giriş yasağı alacaklar.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle