« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ceza çıkması sürpriz olur

UEFA Disiplin Komitesi’ne şike savunmasını yapan Beşiktaş aklanmayı bekliyor.Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, UEFA müfettişinin önyargılı davranmasından şikayetçi olurken Serdal Adalı büyük oranda aklanmayı beklediklerini söyledi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Fikret Orman, şike suçlaması nedeniyle UEFA Disiplin Komitesi’nde yapılan savunmadan sonra UEFA Müfettişi Miguel Lietard Fernandez Palacios’un çok önyargılı olduğunu ve bundan ötürü biraz tedirgin olduğunu dile getirse de eski asbaşkan Serdal Adalı, büyük oranda ceza gelmeyeceği inancında olduğunu söyledi.
UEFA merkezinin bulunduğu İsviçre’nin Nyon kentinde cuma günü yapılan savunmadan sonra Orman, Adalı, eski Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu ve avukatlarla bir durum değerlendirmesi yaptı. Sohbette Orman, “İçeri girerken çok umutluyduk. Ama çıkarken biraz düşündüm. Çünkü müfettiş önyargılı davrandı diye düşünüyoruz. Yine de ceza almayı ummuyoruz. Kişisel tahminim kısa sürede çok iyi bir savunma yaptık” dedi.

‘MÜFETTİŞ ÖNYARGILI DAVRANDI’

Adalı da Başkan Orman’a katıldığını belirterek, “Müfettiş ön yargılıydı. Fakat tüm savunmamızı başarıyla yaptık. Sanırım UEFA Disiplin Komitesi’ne verdiğimiz belgeler yeterli olur. Ceza verirlerse çok ağır ve sürpriz olur. Ben büyük oranda aklanacağımızı düşünüyorum”  dedi.
Avukatlar da Adalı ile aynı kaanatte olduklarını vurguladılar. Adalı gibi hakkında ömürboyu spordan men istenen Havutçu da kesinlikle ceza beklemediğini söyledi. Havutçu, “Savunmaya girerken çok umutluydum ama önyargılı sorular da beni şaşırttı biraz. Umarız ülkemizi hedef alan tutum içine girip bizi cezalandırmazlar. Çünkü ceza gerektirecek suçlamalara belgeleri ile yanıt verdik” diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz