« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ceza bitti, şampiyonluk geldi

Okçuluk Federasyonu Disiplin Kurulu tarafından süresiz hak mahrumiyeti cezası 2 yıla indirilen ve ceza süresini dolduran milli okçu Tunç Küçükkayalar, sahalara şampiyonlukla döndü.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Küçükkayalar, 2009 yılında millilik belgesi alabilmek için federasyonu yanıltmaya yönelik belge verdiği gerekçesiyle ömür boyu müsabakalardan men cezası almış ve Tahkim Kurulu'na yaptığı başvuru sonucu cezası iki yıla indirilmişti.

Ceza süresini dolduran Küçükkayalar, 2 yıllık aranın ardından ilk kez 13-15 Mayıs tarihleri arasında Antalya'da yapılan Türkiye Şampiyonası'nda yarıştı. Klasik yay büyük erkekler kategorisinde altın madalya alarak şampiyon olan Küçükkayalar, ceza aldığı dönemde çok formda ve hazır durumda olduğunu belirterek, “O dönem yaptığım tüm hazırlıklar boşa gitti” dedi.

İki yıldan daha uzun bir süre yarışmadığını, hatta antrenman da yapamadığını anlatan Küçükkayalar, “Bu kadar uzun bir aradan sonra ilk yarışmamda altın madalya almak beni çok mutlu etti. Türkiye Şampiyonası'na da sadece son 1 ay hazırlanma fırsatı buldum. Yarıştığım ilk organizasyonda birinci altın madalya almamın, iyi bir sporcu olduğumun göstergesidir, diye düşünüyorum. Bunun yanı sıra çok uzunca bir süredir olimpiyat seçmelerine hazırlanan milli takım sporcularının yerine benim altın madalya almam, bu arkadaşlarımızın performanslarının o kadar da yeterli olmadığını gösterir” değerlendirmesini yaptı.

Küçükkayalar, Antalya'da yapılan şampiyonada Ankara bölgesi sporcularının hem ferdi hem takım yarışmalarında büyük başarı gösterdiğini sözlerine ekledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler