« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ceza alırsak sorumlusu TFF'dir

“O sözler, Hacıosmanoğlu’ndan korkarak söylendi. UEFA’nın ülke içi lobi ve çıkar ilişkilerinin gölgesinde alacağı her türlü hukuka aykırı kararın sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu olacaktır.”

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe’nin açıklamasının hedefindeki kurumların başında Türkiye Futbol Federasyonu ve Başkanı Yıldırım Demirören geliyordu...
TFF’nin, UEFA’dan randevu alamayacak düzeyde kötü durumda olduğunu ve “Bir hiç” konumuna getirildiğini belirten sarı lacivertliler, TFF’den ve Başkan Yıldırım Demirören’den hiç bir katkı beklemediklerini, aksine bir ceza almaları durumunda bunun tek sorumlusunun Futbol Federasyonu olacağını belirttiler ve şunları söylediler...

Öncelikle belirtelim ki Fenerbahçe Kulübü’nün hiçbir kişi ve kurum tarafından korunmaya ve savunulmaya ihtiyacı yoktur. Aslolan ve korunması gereken TFF’nin kendisidir.
Kendi kurum ve kurul kararlarının dahi arkasında duramayıp bu konuda UEFA’dan randevu dahi alamayan ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu UEFA nezdinde “Bir hiç” konumuna getirenlerin, Fenerbahçe adına konuşması ve Fenerbahçe adına katkı sağlamasının beklendiği iddiası ise spekülasyondan başka bir şey değildir.
Kaldı ki başkanımızın ve kulübümüzün talimatlarda yapılan suni madde değişiklikleri ve altyapısız ikili ilişkilerle bu sürecin yönetilmesine karşı net tavrı tüm kamuoyunun malumudur.
Bununla birlikte unutulmamalı ve peşinen bilinmelidir ki, UEFA’nın ülke içi lobi ve çıkar ilişkilerinin gölgesinde alacağı her türlü hukuka aykırı kararın yegane sorumlusu Türkiye Futbol Federasyonu olacaktır.

KORKARAK AÇIKLAMA YAPTILAR

SARI lacivertliler ayrı bir parantez de Yıldırım Demirören için açtı. Demirören’in, “Kulüpler bizi ilgilendirmez” sözlerinin Hacıosmanoğlu’nun kendisine yaptığı hakaretlerden korkarak yapıldığını belirten açıklamada Demirören’in futbol camiasını korktuğu için terk ettiği belirtildi ve şöyle denildi...

Ancak düşündürücü olan adında Türkiye ibaresi taşıyan bir kurumun başında bulunanların, 3. sınıf mafya tavrıyla yüzlerine karşı yapılan hakaretlerden korkarak; temsil ettikleri kulüpleri ve camiaları anında terk edecek karakterde olduklarına kamuoyunun tanıklık etmek zorunda kaldığıdır.

YILDIRIM DEMiRÖREN NE DEMiŞTi?

“TÜRK futbolu ile Türkiye Futbol Federasyonu ilgilenir. Diğerleri, kulüplerin kendi davalarıdır. Biz taraf olamayız. Kulüpler haklarını savunurlar ya da savunamazlar, cezalarını alırlar veya alamazlar. Bizi uzaktan yakından ilgilendirmez. Yeter ki Türk futbolunun başına bir şey ya da ceza gelmesin.”


Bunları da Beğenebilirsiniz