« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Ceza ağır oldu, işimiz zor'

Yönetim Kurulu Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, aynı ekiple yola devam ettiklerini belirterek, "2008, 2010 neyse hep beraber devam ediyoruz. İşimizin biraz zor olacağı ortada. Ceza ağır oldu, ama zor işlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum" dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Orhan Saka Amatörlerevi'nde yapılan Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu toplantısının kendisiyle ilgili gündeminden sonra tesisten ayrılırken basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Terim, geçen hafta Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ile yaptığı görüşmeden sonra çok fazla bir değişiklik olmadığını belirterek, “Başkanımız bugün yönetimle paylaştı. Sonra yönetime ben girdim. Karşılıklı tebriklerle yolumuza aynı ekiple devam ediyoruz. 2008, 2010 neyse hep beraber devam ediyoruz. Allah yolumuzu açık etsin” dedi.

Fatih Terim, “Sorumluluk alanınızda bir değişiklik var mı” şeklindeki bir soru üzerine, “Hayır olmadı. Milli takımlarla ilgili herhangi bir sorun yok. Diğer arkadaşlarla elbirliğiyle çalışacağız. Muhakkak bazı yerlerde yönetimin bir takım tasarrufu olabilir, ama dünyada da tatbik edildiği gibi tüm milli takımların sorumlusu olmak bizim için önemliydi. Onda da herhangi bir sorun yok” diye konuştu.
  
'SORUMLULAR İÇİNDE BEN YOKUM'
  
Fatih Terim, FIFA'nın sorumlu gördüğü insanlara ceza verdiğini belirterek, “Burada ben yokum” dedi. Kendine karşı haberlerin olabileceğini kaydeden Terim, şöyle konuştu: “Bu işten sorumlu olanlar varsa, 2 gün evvel açıklanan kararda, FIFA sorumlu gördüğü insanlara bu cezayı vermiştir. Burada ben yokum. Yani 4 hakem, 3 gözlemcinin raporunda Fatih Terim değil, F harfi bile yok. FIFA bu sorumluğu yerine getirmiştir. Bunların içinde ben yokum. Ama buna rağmen biz komployu seviyoruz herhalde.”

Fatih Terim, Rıdvan Dilmen'in Ümit Milli Takımın başına getirilip, getirilmeyeceğiyle ilgili bir soru üzerine ise “Şu anda konuşulmuş bir şey yok” dedi.
  
'ZOR İŞLERDEN BAŞARIYLA ÇIKMAK DAHA KEYİFLİDİR'
  
FIFA'nın verdiği cezayı ağır bulduğunu belirten Terim, “İşimizin biraz zor olacağı ortada. Ceza ağır oldu, ama zor işlerden başarıyla çıkacağımıza inanıyorum. Zor işlerden başarıyla çıkıldığı zaman çok daha keyifli olacak bu başarı” şeklinde konuştu.

Fikstür konusunda çalışmalarının devam ettiğini anlatan Terim, şunları kaydetti: “Fikstür çekildiği günden itibaren cezanın her türüne göre hazırlık yapmıştık. Bugün yine toplanacağız. Federasyondaki bazı arkadaşlar da bize katılacaklar. 16'sında İstanbul'da yapılacak olan fikstür toplantısının stratejisini tayin edeceğiz. 16'sında burada, ama FIFA, UEFA bu ayın sonuna kadar fikstürün bitmesini istiyor. Eğer bu ayın sonuna kadar bu toplantılardan bir anlaşma olmazsa, 2 Mart'ta UEFA'nın çekeceği kurada belli olacak.

16'sındaki toplantı çok önemli. Cezanın ileride ne olacağını bilemeyiz, ama bu ay değişiklik olmayacağını biliyoruz. Onun için ekibimizle 12 maçı da dışarıda oynayacakmış gibi hazırlanıyoruz. Şu anda bir yer tespit etmedik, ama bütün formüller bizim tarafımızdan incelendi. Bugün, yarın son noktayı koyacağız. Yerleri de seçeceğiz. Her yer olabilir. Bizim için önem taşıyan şey hangi tarihte, kimle oynayacağımız. Her takım kendi menfaatine uygun yerde oynamak isteyecektir. Bizim tahminimiz ilk 1-2-3-4 maçı herkes Türkiye ile oynamak isteyecektir. Burada biz en önemli, en çetin mücadeleyi vereceğiz gibi gözüküyor. Bu arada hazırlık maçlarımızın da Nisan, Mayıs ve Ağustos ayında olanlarını da dışarıda oynayacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler