« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çeyrek asırlık koşu

25. Kıtalararası Avrasya Maratonu’na bugün 40 ülkeden 500 sporcu katılacak. 15 kilometrelik maratonunun ana teması cumhuriyetin 80. yılı olarak belirlendi. Birinciye 20 bin dolar para ödülü verilecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
İlk 25 kişi

25. Kıtalararası Avrasya Maratonu bugün İstanbul'da koşulacak. Maratonun ana teması Türkiye Cumhuriyeti'nin 80. yılı olarak belirlendi. 42 kilometre 195 metrelik maraton ve 15 kilometrelik koşuda, 40 ülkeden yaklaşık 500 sporcu yarışacak. Maratonda genel klasmanda dereceye giren erkeklerde ilk 25, bayanlarda ilk 10 kişiye para ödülü verilecek.

Rekora ödül

Erkeklerde ve bayanlarda birinciler 20 bin, ikinciler 10 bin, üçüncüler 5 bin, dördüncüler 2 bin, beşinciler bin dolar kazanacak. Parkur rekoru ise 5 bin dolar olarak belirlendi. 15 kilometrelik koşuda ise erkek ve bayanlarda birinciler bin, ikinciler 750, üçüncüler 500, dördüncüler 400, beşinciler 300, altıncılar ise 250'şer dolar para ödülü alacak.

Sınırlı tutuldu

Halk Koşusu için kayıt yaptıranların yaptıkları bağışlar, Lösemili Çocuklar Vakfı ve Sokak Çocukları Derneği arasında paylaştırılacak. Yarış günü göğüs numarasını gösteren herkes 09.00'a kadar tramvay, belediye ve deniz otobüsünden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Ayrıca köprü güvenliği nedeniyle Halk Koşusu'na katılım 75 bin kişi ile sınırlı tutuldu.

YOLLAR KAPALI...

25. Kıtalararası Avrasya Maratonu nedeniyle Boğaziçi Köprüsü ile koşu güzergahındaki yollar, bugün koşu süresince trafiğe kapatılacak. Tarihi yarışma saat 09.00’da başlayacak. Koşuya ilgi bir haylı fazla.

İnönü Stadı’ında konser

AVRASYA Maratonu ve Halk Koşusu'nun ardından, BJK İnönü Stadı'nda konser düzenlenecek. İbrahim Tatlıses ve Yıldız Tilbe'nin de aralarında bulunduğu ses sanatçıları maraton sonrası verecekleri konserle katılımcıları ve davetlileri coşturacak. Türk Hava Kurumu'na bağlı Türk Kuşu ekibi de bir gösteri yapacak.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler