ŞANLIURFA HABERLERİ

Ceylanpınar Belediyesinden engellilere hizmet

AA / Yasin Dikme
26.02.2016 - 11:37Son Güncelleme :
AA / Yasin Dikme

ŞANLIURFA (AA) - Ceylanpınar Belediyesi engelli vatandaşlar için hizmet binasına engelli yön bandı döşedi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, engelli vatandaşların hizmet alırken engele takılmadan rahat bir ortamda hizmet almaları için belediyenin hizmet binasının girişine engeli yolu yapıldı, koridor içine de yön bantları yerleştirildi.

Belediye başkanı Menderes Atilla, engelli vatandaşlar düşünülmeden inşa edilen yapıların engellileri toplumdan soyutladığını belirtti.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla herkese hizmet sunmaya çalıştıklarını kaydeden Atilla, "Bizlere düşen görev onları toplumdan koparmak değil topluma kazandırmak ve onların önündeki engelleri kaldırmak olmalıdır. Daha önce engelli vatandaşlarımızın rahat inip çıkabilmeleri için kaldırımlarda engelli yolları yapmıştık. Engellilere verdiğimiz değer ve onlara karşı olan sorumluluğumuz kapsamında vatandaşlarımızın belediyeden daha rahat ve engelsiz bir şekilde hizmet alabilmeleri için belediye binamızın girişine bir engelli yolu ve bina içerisinde rahat gezine bilmeleri için de plastik yön bantları koyduk" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Ceylanpınar Belediyesinden engellilere hizmet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 11 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ceylanpınar Belediyesinden engellilere hizmet haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı