ŞANLIURFA HABERLERİ

Ceylanpınar Belediyesi Çalışmaları Hızlandırdı

IHA
15.09.2015 - 16:07Son Güncelleme : 15.09.2015 - 16:08
IHA

Ceylanpınar Belediyesi sonbaharın gelmesi ve okulların açılması ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Bir çok çalışma bitirilerek ilçe halkının hizmetine sunuldu.
Ceylanpınar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasından önce tüm okullarda çevre düzenlemesi ve haşere mücadelesi aşırı derecede uzamış zararlı, yabani otları biçerek okul bahçelerinin temizlenmesi, Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ise öğrencilerin daha rahat ve güvenilir ortamlarda eğitim görebilmeleri için haşere mücadelesini verip okulda ilaçlama çalışması yaptı.
CEYLANPINAR’DA 6 YENİ TAZİYE EVİNİN TEMEL ATMA HAZIRLIKLARI BAŞLADI
Ceylanpınar Belediyesi, daha önce duyurduğu 6 taziye evi çalışmaları kapsamında ilk taziye evi için düğmeye bastı.6 Taziye evi yapımı kapsamında Mehmet Akif Ersoy Mahallesi taziye evinin temeli atıldı.
Mehmet Akif Ersoy Mahallesine yapılacak taziye evi yapımının bir yıl gibi bir sürede bitirilip mahalle sakinlerine hizmet vermeye başlayacağı belirtildi.
YUKARI TAŞYALAK MAHALLESİNDE YOL GENİŞLETME ÇALIŞMASI
Ceylanpınar Belediyesi ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi arasında ortaklaşa yürüttüğü merkez dışı mahallelerde asfalt çalışmaları devam ediyor.
2014 yılı içersinde Yukarı Taşyalak Mahallesi’ne 2 içme su kuyusu açılarak vatandaşların hizmetine koyulmasının ardından Belediye ekipleri mahalleye ait mevcut yolda asfalt yapılmak üzere genişletme çalışmalarına başladı. Çalışma kapsamında ilçeye yaklaşık 30 kilo metre uzaklıkta bulunan Yukarı Taşyalak Mahallesi’nde Ceylanpınar Belediye ekipleri ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye ekipleri 3 kilometrelik yolda genişletme çalışmaları yaptı.
Yol genişletme çalışmaları kapsamında Belediye ekipleri trafik açısından tehlike arz eden bölgelerde ise dolgu işlemi yapıyor.
MURATLI MAHALLESİNİN DERE ISLAH VE AVCILI MAHALLESİNDE ASFALT ÇALIŞMALARI
Ceylanpınar Belediyesi, ilçe merkezine yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Muratlı Mahallesi’nin Dere ıslah çalışmalarını tamamladı. Muratlı Mahallesi’nin ortasından geçen ve kış aylarında vatandaşların büyük sorunu haline gelen dere ıslah edildi.
Ceylanpınar Belediyesi ve Devlet Su İşleri’nin girişimiyle ortaklaşa yürütülen proje çerçevesinde sürdürülen dere ıslah çalışmaları kapsamda, yıllardır atıl durumda olan dere ıslah edilerek modern bir görünüme kavuştu.
Ceylanpınar Belediyesi ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü kırsal mahallelerde asfalt çalışmaları devam ediyor. Ceylanpınar Akrepli Grup Yolu asfalt çalışmalarını tamamlayan Belediye ekipleri Avcılı Mahallesinde asfalt çalışmalarına başladı.
CEYLANPINAR’DA ASFALT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Ceylanpınar Belediyesi Akrepli grup yolu asfalt çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
Ceylanpınar Belediyesi’nin hizmet ve çalışma alanlarının genişlemesi ile birlikte, Ceylanpınar’a bağlı tüm kırsal alanlarda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Ceylanpınar merkez dışı mahallelerin kırsal mahallerde çalışmalar başlatan Ceylanpınar Belediyesi, 16 kırsal mahalleye bağlanan Akrepli grup yolunun genişletme çalışmalarının tamamlanmasının ardından asfalt çalışmalarına başladı. 2015 yılı içerisinde merkez dışı mahallelere 70 kilo metre üzerinde yapılan asfalt çalışmalarıyla birlikte yıl sonuna kadar 99 km asfalt çalışması yapılması hedefleniyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Ceylanpınar Belediyesi Çalışmaları Hızlandırdı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ceylanpınar Belediyesi Çalışmaları Hızlandırdı haberi güncellenecektir.

  ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ
  08 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   05:54
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   18:52
  • Yatsı
   20:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı