Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çeyiz sandığında zehir ticareti

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  26.05.2011 - 11:18 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de narkotik timlerinin düzenlediği operasyonda, İran’dan çeyiz sandığı içerisinde damatlık giysilerin arasında yurda sokulan 5.5 kilosu toz halinde, toplam 21 kilo 200 gram esrar ele geçirildi. Aynı suçtan daha önce de yakalanan şüphelilerin, polisin takibinden kurtulmak için telefon kullanmadıkları, tüm görüşmelerini yüz yüze yaptıkları ortaya çıktı.

  Yaklaşan yaz ayları öncesinde uyuşturucu ticaretinin artacağı ihtimaline karşı araştırmalarını yoğunlaştıran İzmir Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, şebeke elemanlarının kimliklerini belirledi. Polisin takibinden kurtulmak için genellikle yüz yüze görüşme yapan şebeke elamanlarını birebir takip eden polis, uyuşturucunun kente getirileceği bilgisi üzerine harekete geçti.

  Bornova girişinde operasyon düzenleyen ekipler, çeyiz sandığı içerisinde damatlıkların arasında 5.5 kilosu toz halinde toplam 21 kilo 200 gram esrar maddesi ele geçirdi. Operasyonda, 42 yaşındaki C.E., karısı 35 yaşındaki Z.E. ile 30 yaşındaki Ü.O. yakalandı. Devam eden operasyonda ayrıca uyuşturucunun sahibi olduğu bildirilen 40 yaşındaki A.S. de gözaltına alındı.

  İRAN’DAN YURDA SOKULMUŞ

  Ekiplerin araştırmasında, esrarın İran’dan çeyiz sandığı içerisinde Ağrı’nın Doğubayazıt İlçesi’ne getirildiği, oradan da İzmir’de bağlantı kurulan zehir tacirlerine verildiği belirlendi. Benzer suçlardan poliste kaydı bulunan şüphelilerden C.E. ile eşi Z.E.’nin birlikte hareket ettikleri, böylelikle de dikkat çekmemeye çalıştıkları ileri sürüldü. Uyuşturucuyu Bornova Doğanlar bölgesinde sokak satıcıları aracılığıyla pazarlamayı planlayan şüpheliler, işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı