Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ceyhun Yıldızoğlu'nun yerine Ratgeber

Galatasaray Basketbol Şubesi'nde şu günlerde arka arkaya köklü değişiklikler gerçekleşiyor. Geçtiğimiz günlerde şube sorumlusu Hakan Üstünberk’in ani istifasından sonra şimdi bir değişiklik de kadın takımında yaşanıyor. Koç Ceyhun Yıldızoğlu ile yolların ayrılacağı, onun yerine Fenerbahçe’nin eski antrenörü Ratgeber’in getirileceği iddia ediliyor.

Ali Can YAYCILI / ayaycili@hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

Sarı-kırmızılı kulübün basketbol şubesinde birkaç gündür yaşanan hareketlilik sonunda bazı değişiklikler yaşandı.

İlk olarak Basketbol Şubesi Sorumlusu Hakan Üstünberk, geçtiğimiz günlerde ani bir karar ile görevinden istifa etti. Üstünberk, istifa nedeni ile ilgili olarak "Ailevi nedenler" dese de bu istifanın altında başka nedenler yattığı iddia edildi.

Hakan Üstünberk'in görevi bırakmasının üzerinden 2 gün geçti ama sarı-kırmızılı camiada sular durulmak bilmedi..

Şimdi de, Kadın Basketbol Takımı Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ile yolların ayrılacağı iddia edildi. Yerine getirilmesi düşünülen isim ise bir dönem Fenerbahçe'de de görev yapan Macar koç Laszlo Ratgeber.

Yine kimsenin beklemediği bir anda ortaya atılan bu iddia herkesi şaşırttı..

Gelelim ortalıkta dolaşan bu iddianın nedenine..

Sarı-kırmızılı takımın dünyaca ünlü yıldızı Diana Taurasi'nin koç Ceyhun Yıldızoğlu ile bir türlü yıldızı barışmadı.. Ünal Aysal yönetimi de göreve geldiğinden bu yana Yıldızoğlu ile çalışmaya pek sıcak bakmadı.

Yapılan bir operasyon sonrasında Galatasaray Yönetimi’nin Taurasi'nin de önerisiyle takımın başına koç Ratgeber'i getirme karar aldığı iddia edildi.

İKİ TAKIM BİRDEN

Tecrübeli koç, Raygeber’in sarı-kırmızılı takımın başına getirilirse iki takım birden çalıştıracak. Ratgeber, geçtiğimiz günlerde de Macaristan (A) Milli Erkek Basketbol Takımı'nın başına getirildi. Resmi sözleşmenin ise Şubat ayında imzalanacağı öğrenildi.

Avrupa'da da çeşitli başarılara imza atan Pecs Kadın Basketbol Takımı'nı Macaristan'da 9 kez şampiyonluğuna taşıyan Laszlo Ratgeber, geçen yıl Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı'nı bir yıl çalıştırdıktan sonra Macaristan'a döndü.

RATGEBER DÜN TRİBÜNDEYDİ

Ceyhun Yıldızoğlu'nun yerine göreve getirileceği iddia edilen Laszlo Ratgeber, dün sarı-kırmızılı takımın Abdi İpekçi Spor Salonu'nda Macaristan'ın Uni Seat Györ takımını 99-46'lık skorla mağlup ettiği maçı da tribünden takip etti.

ÖZTÜRK: HABERİM YOK

Galatasaray Kulübü Yöneticisi Adnan Öztürk konu ile ilgili olarak hurriyet.com.tr’ye; “Benim pek fazla haberin yok ama sizin de dediğiniz gibi ortalıkta böyle iddialar dolaşıyor” dedi.

ŞUBE SORUMLUSU BÜLENT TULUN

Geçtiğimiz günlerde görevinden istifa eden şube sorumlusu Hakan Üstünberk'in yerine de Bülent Tulun’un getirileceği iddia edildi.

twitter/ac_yaycili


Bunları da Beğenebilirsiniz