ADANA HABERLERİ

Ceyhan'da peyzaj ve budama çalışmaları

AA / Yusuf Tunur
25.02.2016 - 16:25Son Güncelleme :
Ceyhanda peyzaj ve budama çalışmaları
AA / Yusuf Tunur

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından Ceyhan'da bulvar ve ana caddelerdeki ağaçlarda budama ve peyzaj çalışmalarına başlandı.

Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinasyon Şube Müdürlüğü Park ve Bahçeler Birimi sorumlusu Serkan Can, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçe genelinde bulvar ve ana caddelerde yaklaşık 30 yıllık çınar ve palmiye ağaçlarının budanması, gençleştirme ve peyzaj çalışmalarına 25 kişilik ekiple başladıklarını belirtti.

Çalışmalar neticesinde şehre estetik açısından önem kazandırdığını ifade eden Can, şunları söyledi:

"Kış bitimiyle ağaçlarımızın uyku zamanında sert budama yaparak, yeni çıkacak filizlerin gelişmesi ve görsellik açısından da daha güzel bir görünüme sahip olacaktır. Ağaç dallarının yüksek gerilim elektrik hatlarında oluşan engel ortan kaldırarak tehlikeyi en aza indirmek için, şehrin aydınlatma lambalarına engel olan çınar ağaçlarımızı da budayarak şehrin kent ve estetiğine katkıda bulunduk. Şehrimizde bulunan tüm bulvar ve caddelerde ağaçlarımızdan oluşan engelleri kaldırmak için peyzaj ve budama çalışmalarımız hızla devam edecektir."

Can, ana cadde ve bulvarlarda refüjlerde çeşitli türlerde ağaçlandırma çalışmalarının da yapıldığını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ceyhan'da peyzaj ve budama çalışmaları hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 16 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ceyhan'da peyzaj ve budama çalışmaları haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı