ADANA HABERLERİ

Ceyhan Molozlardan Arındırılıyor

IHA
05.08.2015 - 13:08Son Güncelleme :

ADANA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, CEYHAN İLÇESİNDE BOŞ ARAZİLERE VE ÇEVRE YOLU-CEYHAN NEHRİ KIYISINA BIRAKILAN MOLOZLARI TEMİZLİYOR.

IHA

Adana Büyükşehir Belediyesi, Ceyhan ilçesinde boş arazilere ve Çevre Yolu-Ceyhan Nehri kıyısına bırakılan molozları temizliyor.
Ceyhan’da bazı işletmecilerin gerçekleştirdiği hafriyat çalışmaları sonucu ortaya çıkan molozların söz konusu bölgelere atılması ile ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılması için, Ceyhan halkının taleplerini de göz önünde bulunduran Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatı ile temizlik faaliyetleri başlatıldı.
Ceyhan’da görüntü ve çevre kirliliğine neden olan moloz yığınları Ceyhan’ın önemli sanayi tesislerinin güzergahı, Mahir Alp Boydak Bulvarı, Çevre Yolu ve Ceyhan Nehri kıyısında ortadan kaldırıldı. Ayrıca söz konusu bölgedeki 1 kilometrelik yolda, moloz yığınlarının temizlenmesinin ardından asfalt çalışması gerçekleştirildi.
Adana Büyükşehir Belediyesi 1. Bölge Koordinatörlüğü Müdür Yardımcısı Erol Bilen, Ceyhan halkının yoğun isteği ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün talimatı üzerine başlatılan temizlik çalışmasıyla ilgili bilgi verdi. Bilen, “Moloz yığınları temizliğiyle çevre kirliliğinin önüne geçilmesinin yanı sıra bu sıcak aylarda moloz yığınlarından kaynaklı sinek üremesinin ve molozları yuva edinen yılanların mahalleliyi tehdit etmesinin de önüne geçildi. Temizliğin ardından bölgedeki araç sahiplerinin otopark olarak kullanabileceği boş alan da oluşturulmuş oldu” dedi.
Erol Bilen, Ceyhan’da hafriyat çalışması gerçekleştiren işletmelerin yasak olmasına rağmen, Ceyhan sınırları içindeki bölgelere yeniden moloz dökmesi durumunda büyük cezalar uygulanacağı belirterek uyarıda bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ceyhan Molozlardan Arındırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ceyhan Molozlardan Arındırılıyor haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:39
 • Öğle
  12:45
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı