Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ceyhan’da Öcalan gösterisi: 5 polis yaralı

  Şahin ÖZER/ CEYHAN(Adana), (DHA)
  21 Ekim 2008 - 18:32Son Güncelleme : 21 Ekim 2008 - 23:06

  ADANA’nın Ceyhan İlçesi’nde, terörist başı Abdullah Öcalan’a cezaevinde kötü muamelede bulunulduğunu iddia ederek gösteri yapan DTP’lilerin de aralarında bulunduğu kalabalık polisi taşladı. Taş isabet eden 5 polis yaralandı.

  Adana savaş alanına döndü

  DTP Ceyhan İlçe teşkilatı tarafından düzenlenen gösteriye katılan yaklaşık 1000 kişi, Küçük Kırım Mahallesi Orhan Kemal Bulvarı’nda toplandı. Buradaki esnaf da kepenkleri indirdi. Abdullah Öcalan’a cezaevinde kötü muamelede bulunulduğunu iddia eden ve aralarında kadın ve çocukların da olduğu kalabalık, yürüyüşe geçti.

  Öcalan lehine sloganlar atıldı. DTP Ceyhan İlçe Başkanı Seyfettin Aydemir, ‘Sayın Öcalan’ diye başladığı konuşmasında terörist başına cezaevinde kötü muamele yapıldığını ileri sürdü. Açıklamanın ardından ara sokaklara giren gruplar, çevrede güvenlik önlemi alan polislere taş attı.

  DTP’lilerin de uyardığı kalabalık ara sokaklara girdi. Ancak bir süre sonra caddede toplanan 100 kadar gösterici, polisleri tekrar taşladı. Vücutlarına taş isabet eden 5 polis, yaralanırken, Adana’dan gönderilen Çevik Kuvvet polisi, göstericilere müdahale etti. Caddeyi savaş alanına çeviren göstericiler, ara sokaklara girerek kaçtı. Polis, yeni bir olay çıkmaması için mahalleye giriş ve çıkışları kontrol altına aldı. Olaylara karışan 35 kişi ise gözaltına alındı.

  Bu arada Ceyhan Devlet Hastanesi’ne götürülen 5 polis memuru de tedaviye alındı. Polislerin sağlık durumlarının iyi olduğu kaydedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı