ADANA HABERLERİ

Ceyhan’da kaynakçılık kursu açıldı

AA / Yusuf Tunur
28.02.2016 - 14:18Son Güncelleme :
AA / Yusuf Tunur

ADANA (AA) - Adana'nın Ceyhan ilçesinde iş istihdamına yönelik açılan kaynakçılık kursu büyük ilgi görüyor.
Ceyhan Ticaret Odası tarafından istihdama yönelik açılan kaynakçılık kursuna 18 kişiye eğitim veriliyor.
Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can, iş istihdamının yüksek olduğu meslek edindirme kurslarına önem verdiklerini belirtti.
Başkan Can gazetecilere yaptığı açıklamada şöyle konuştu, "Amacımız bölgede iş gücünü artırıp kombilerin büyümesini sağlamak ve bölgemizde bulunan enerji ihtisas bölgesi ile Ceyhan Serbest Bölgesi’nin bulunması nedeniyle altyapıyı oluşturmaktır. Kaynakçılık ve tornacılık kursu ile bunlara benzer mesleki eğitimler veriyoruz. Amacımız istihdamı geliştirmek, işsize iş, iş kurmak isteyene eğitim ve nitelikli insan gücünü artırmaktır. Bölgesel olarak bu meslekteki insanların teknik ve pratik olarak bilgilerini artırmaktır” dedi.
Can, 18 kursiyere kaynakçılık eğitimi verdiklerini, 1,5 ay devam edecek kurs sonunda alacakları belge ile kendilerine daha kolay bir iş bulabileceklerini kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Ceyhan’da kaynakçılık kursu açıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ceyhan’da kaynakçılık kursu açıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı