ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Ceyhan Cemevi inşasının mayısta tamamlanması planlanıyor

DHA
04.03.2018 - 13:58Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, inşaası devam eden Ceyhan Cemevi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
Bin 550 metrekare arsa üzerinde 4 katlı olarak projelendirilen, Ceyhan Cemevi binasının iç dizaynı ile bilgi veren Başkan Hüseyin Sözlü, bodrum katındaki morg ve gasilhanede cenaze hizmetlerinin verileceğini söyledi. Sözlü, zemin katta yine cenaze hizmetlerine dönük taziye odalarının bulunacağını, binanın birinci katında konferans salonu, 30 kişilik misafirhane ve idari birimler olurken en üst katın ise cemevi olarak düzenleneceğini aktardı.
HEMŞERİLERİMİZ HAK ETTİĞİ HİZMETİ ALMALI
Bölgede kardeşlik bağlarının kuvvetlendirilmesi gerektiğini söyleyen Başkan Hüseyin Sözlü, "Adana, görüş ayrılıklarının en aza indirildiği şehir olmalı. Hemşerilerimizin Cumhuriyet nesli olarak hak ettikleri her türlü hizmeti almaları, hürmeti görmeleri arzusundayız. Bizler muhabbet bağında birlikte açan gonca gibiyiz. Aşkla semaha açılan aynı vücudun iki eli gibiyiz. Çünkü biz biriz, beraberiz ve ilelebet de böyle kalacağız" dedi.
BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDERİZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Ceyhan Şube Başkanı Bahadır Odabaşı ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü'nün her yıl Hacı Bektaş Veli etkinliklerine hem manevi hem lojistik destek sağladığını ifade ederek, inşası süren Ceyhan Cemevi için Başkan Sözlü ve emeği geçenlere teşekkür etti. Tanıtım toplantısı, Ceyhan'ın yazılı ve görsel basınının sorularının yanıtlanması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ceyhan Cemevi inşasının mayısta tamamlanması planlanıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı