Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çevredeki evler onarılacak

Dünya Basketbol Şampiyonası (A) Grubu maçlarının oynanacağı Kayseri'deki Kadir Has Kongre Merkezi ve Spor Salonu'nun çevresindeki evlerin onarılacağı bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki ve Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, Kadir Has Spor Salonu'nun bulunduğu mahallenin sakinleriyle biraraya gelerek organizasyon ve yapılacak çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Özhaseki, burada yaptığı konuşmada, dünyanın dört bir tarafından çok sayıda misafir ve medya mensubunun Kayseri'ye geleceğini belirterek, “Buraya 6 ülke seyircisiyle, 400 gazeteci, yazar, çizer gelecek bu çevreyi fotoğraflayacak. Ramazan'ın son 10 gününe denk geliyor, maçlar da bayramın son günü bitiyor. En iyi şekilde şehrimizi dünyaya tanıtmak ve misafirlerimizi ağırlamak için çalışıyoruz” dedi.

Yapılacak çalışmaların hem şampiyona için hem de Kayseri'nin prestij yolunun güzergahını geleceğe hazırlama amacı taşıdığını vurgulayan Başkan Özhaseki, şöyle devam etti:

“Sizlerle evlerin çevre düzeni ve dış görünümü hakkında konuşmak istiyorum. Amacımız sizi masrafa sokmak, kanunen zorlamak, ihtar göndermek değil. Masrafların çoğunu belediye üstlenecek, elimizden geleni yapacağız ama sizler de yardımcı olursanız bu işleri daha iyi yaparız. Bu hizmetleri yaparken sizden anlayış ve gelecek yabancılara misafirperverliğinizi göstermenizi bekliyoruz. Burada yarım, kırık dökük bahçe duvarlarını temizleyip, güzel taş duvar, üzerine demir korkuluk yapalım, iyi görünmeyen çatı ve kömürlükleri toparlayalım, binaların cephesini boyayalım istiyoruz. Başlangıçta iyi yapılırsa kalıcı olur. Evlerimizin çevresini elden geçirelim, misafirler baktıkları zaman şaheser evler görsün. Havaalanı yolları dünyanın her yerinde prestij yollardır. Bu yolların üzeri lüks evlerle doludur. Biz bu yolu yaptık zaten, lüks binalar da başladı. Evlerinizin kıymetini bilin. Bu mevki, en lüks konutların yeri ve bir cazibe merkezi oluyor. Güzel bir spor salonu var, sürekli etkinlikler düzenleniyor, insanlar gelip gidiyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler