Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çevrecilerin Çankaya köşkü yürüyüşüne izin verilmedi

  DHA
  21 Mayıs 2011 - 11:33Son Güncelleme : 21 Mayıs 2011 - 11:43

  ’ANADOLU’yu vermeyeceğiz’ sloganıyla 2 Nisan’da yola çıkan ve Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde buluşan çevreci grupların Çankaya Köşkü’ne yürüyüşlerine polis izin vermedi.

  ÇEVRECİLERİN YÜRÜŞÜNE İZİN VERİLMEDİ- FOTO GALERİ                         

   

  Doğa ve yaşama zarar veren tüm yatırımların durdurulması için ’Anadolu’yu vermeyeceğiz’ sloganıyla ’Büyük Anadolu Yürüyüşü’nü başlatarak Ankara’ya yürüyen çevreci gruplar geceyi Gölbaşı İlçesi’nde geçirdi.

   

  Sabah saatlerinde Çankaya Köşkü’ne giderek Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek isteyen çevrecilere, güvenlik önlemleri alan polis ekipleri izin vermedi. Çevreciler adına konuşan ve ’Yörük Ana’ olarak anılan Sarı Keçililer Derneği Başkanı Pervin Çoban Savran, "Sabah saatlerinde yapacağımız Çankaya yürüyüşü engellendi. Şu anda yeni bir karar aldık. Saat 12.00 de tekrar yürüyeceğiz.

   

  Cumhurbaşkanımız ile görüşmek istiyoruz. Yürüyüşümüze izin vermezlerse burada konaklayacağız. Burada durduğumuz halde yine bize kim git diyebilir ki, burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin toprağıdır" dedi.

   

  Çeşitli bölgelerden gelen kafile temsilcileri amaçlarının doğayı korumak ve yaşanabilir alanların yok olmasını engellemek olduğunu belirterek eylemlerinin süreceğini bildirdi. Bu arada yaklaşık 400 kişilik polis ekibi çevreci grubun kurduğu çadır etrafında önlem aldı. Polisin yürüyüşlerine izin vermediği çevreci gruplar, müzik eşliğinde oynayıp eğlenirken, bazı çevreciler ise polisin engelli nedeniyle sinir krizi geçirip, ağladı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı