Ege Haberleri

EGE

  Çevreci işletmelere teşekkür belgesi

  Hürriyet Haber
  25.08.2014 - 01:14 | Son Güncelleme: 24.08.2014 - 16:47

  KONAK Belediyesi ile Çevre Koruma ve Ambalaj Atıklarını Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliğinde yürütülen proje kapsamında ambalaj atıklarını çöpe atmayarak, kaynağında ayrı toplayan 100 işletme teşekkür belgesiyle ödüllendirildi.

  İzmir'in en işlek caddesi olan Kıbrıs Şehitleri ve ona bağlı sokaklarda hizmet veren kafe, restoran ve pastanelerin içinde yer aldığı 100 işletmeye geri dönüşüme katkıda bulunarak çevreyi koruduklarını gösteren belgeleri Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve ÇEVKO Genel Müdürü Yaşar Nadi Atilla verdi. Alsancak'ta başarıya ulaşan uygulamanın kısa zamanda Konak'ın diğer bölgelerde de hayata geçirileceğini belirten Başkan Pekdaş, "Temiz ve sağlıklı bir çevrede yaşamak herkesin en doğal hakkı. Biz yerel yönetim olarak vatandaşlarımızın bu hakkını korumak için üzerimize düşen görevi yapmak zorundayız. Temiz ve sağlıklı bir çevre yaratmak adına hemşerilerimizle el ele verdik ve işletmelerin en yoğun olduğu Alsancak'ı pilot bölge seçerek işe başladık" dedi.
  Konak Belediyesi ve ÇEVKO arasında 2011 yılından beri yürütülen işbirliği kapsamında bugüne kadar 27 ton ambalaj atığı toplanırken, 2014’te ilk iki yılın ortalamasına şimdiden yaklaşarak 7 tona ulaştı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı