Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çevreci çift cinayetinde ‘paramı isterim’ mektubu

  Salim UZUN/ANTALYA
  23 Mayıs 2017 - 21:46Son Güncelleme : 23 Mayıs 2017 - 21:48

  Finike, Kızılcık Yaylası’ndaki dağ evlerinde öldürülen çevreci çift Ali Ulvi ve Aysin Büyüknohutçu cinayetinin şüphelisi Ali Yamuç'un cezaevinde yazıp eşine verdiği önesürülen mektup ortaya çıktı. Ali Yamuç’un, 17 Mayıs'ta ziyaretine gelen eşi Fatma Yamuç’a verdiği mektup, iki gün sonra cinayete iştirakten tutuklanan Fatma Yamuç’un üzerinde bulundu.

  Mektupta Ali Yamuç, bir mermer ocağı firmasının sahibine hitaben şunları yazdı:

  “Anlaşıp konuştuğumuz gibi eğer 10 gün içersinde 100 bin TL parayı eşim olan (Fatma Yamuç'a) vermez iseniz Ali Ulvi Küçüknohutçu ve eşi Aysin Küçüknohutçu cinayetinden en az benim kadar sorumlu olursunuz. Bana vaat ettiğiniz ödemeyi yapın. Aksi takdirde mahkeme gününde isminizi savcılığa altın harflerle yazdırmaktan zevk duyarım. Benim başımı yaktınız, 'Öldür paranı hemen vercez' diye vaatlerde bulunup, neyi bekliyorsunuz.

  Çevreci çift cinayetinde ‘paramı isterim’ mektubu

  10 gün içersinde param gelmez ise görüşürüz. İpleriniz cebinizde haberiniz olsun. O kadar, yakarım.” Çiftinin soyadlarının 'Küçüknohutçu' olarak yazıldığı mektup kriminal incelemeye gönderildi. Ali Yamuç'un annesi İ.Y. de savcılığa verdiği ifadede cezaevindeki açık görüş sırasında oğlunun karısına mektubu verirken gördüğünü söyledi. İ.Y. ifadesinde şunları anlatı: “‘Tetiği sen çektin mi? diye sordum, başını kaldırdı. ‘O zaman kim yaptı’ dedim. Bir mermer ocağı sahibinin ismini yazdı, yanında da kirli sakallı bir adam olduğunu söyledi.”

  Büyüknohutçu çiftinin avukatı İsmail Doğan Tunçbilek, cinayet öncesi çiftin evinin yakınında çıkan orman yangını ile ilgili de suç duyurusunda bulunduklarını belirtti. 

  Çevreci çift cinayetinde ‘paramı isterim’ mektubu

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı