MERSİN HABERLERİ

Çevre ve su tasarrufunu anlatıp ödülü aldılar

DHA
29.03.2016 - 11:43Son Güncelleme :

Çevre ve su tasarrufunu anlatıp ödülü aldılar

DHA

MERSİN Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü'nün düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
Bu yıl ‘Çevre ve Su Tasarrufu’ konulu düzenlenen resim yarışmasının ödül töreni, Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleşti. Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz, MESKİ Genel Müdürü Turgut Aybak, İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Bin 69 resmin katıldığı yarışmaya, dereceye giren resimler Mersinli ressam Ahmet Yeşil başkanlığındaki jürice seçildi. Yarışmanın 06-09 Yaş grubunda birinciliği Doğa Koleji’nden Deniz Erkan alırken, 2’nciliği Yenişehir İlkokulu'ndan Betül Nur Gençoğlu, 3’cülüğü Özel Silifke Final İlkokulu’ndan Demir Nebioğlu aldı. Yarışmanın 10-14 yaş grubunda ise Doğa Koleji’nden Berken Çınar Bitecek birinci, Özel Toros Ortaokulu'ndan Elif Çakıcı ikinci, Viranşehir 75’nci Yıl Ortaokulu'ndan Bartu Turgut üçüncü oldu.
Öğrencilere ödülleri Başkan Kocamaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Haluk Tunçsu, MESKİ Genel Müdürü Aybak, İl Milli Eğitim Müdürü Koca tarafından verildi.

MERSİN, (DHA)
(29.03.2016), (FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Çevre ve su tasarrufunu anlatıp ödülü aldılar hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çevre ve su tasarrufunu anlatıp ödülü aldılar haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı