DİYARBAKIR HABERLERİ

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden bilgilendirme toplantısı

AA / Halil İbrahim Sincar
29.01.2015 - 17:13Son Güncelleme :

- Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu ve kanunun uygulama yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

YEREL HABERLER DİYARBAKIR

AA / Halil İbrahim Sincar

MARDİN (AA) - Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu ve kanunun uygulama yönetmeliği hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda, belediye başkanları, imar müdürleri ve sanayi ve ticaret odası yetkilileri ile lisanslı firma temsilcilerine yönelik, kanun ve yönetmelik gereği, riskli yapılar, riskli alanlar ve rezerv alanların tespiti sürecinde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri hakkında bilgi verildi.

Toplantıda konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Mesut Ağırakçe, bilgilendirme toplantılarının devam edeceğini kaydetti.

Bu toplantıda ise kanun kapsamında belediyelerin, organize ve sanayi bölge müdürlükleri ve lisanslı firmaların yapması gereken iş ve işlemler değerlendirildiğini kadyeden Ağırakçe, "Söz konusu Kanunun uygulaması esnasında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerileri masaya yatırılmış olup, Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi çalışmaları esnasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca yapılan finansman kaynakları hakkında detaylı bilgiler verilmiştir" dedi.

Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Şubesi'nde Mühendis Mehmet Zeki Altınışık da sunum yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden bilgilendirme toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ocak 2015 tarihinde saat 17 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden bilgilendirme toplantısı haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   15:22
  • Akşam
   17:48
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı