« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ÇEVRE NOTERİ

Perşembe günü akşam saatlerinde aradı. “Balık baştan kokar derler ya Serdar, kokuşma onunla da kalmadı, bir taraftan da ayaktan başa doğru ilerliyor...” Ne demek istediğini anlamadım, anlattı:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin gazetecilerin karşısına çıktı ve özerk diye diye Futbol Federasyonu seçimlerine müdahale etti. Adaylardan Haluk Ulusoy’u Başbakan Pişkin Paşa’nın istemediğini neredeyse açıkça söyledi. Sonra ne oldu? Federasyon başkanlığına delegeler, Bakan’a ve Başbakan’a inat Ulusoy’u seçtiler. Eee, şimdi ne olacak? Hükümet değişikliğinden bahsediliyor, herhalde bu büyük yenilgiden sonra Şahin’i görevden alırlar diye düşündüm ama, aklıma Laurel Hardy’nin o meşhur ayran-viski skeçi geldi...”

 

Dedi ve kapattı.

 

İyi tanıdığım için çözdüm bilmeceyi.

 

Hani Laurel ile Hardy bir bara otururlar, birer ayran söylerler. (Ben mi anlattım yoksa bunu Çevre Noteri’ne bu yakınlarda?) Garson ayranı getirince, ‘Vazgeçtik, bize birer viski getir’ derler. İçkilerini güzel güzel içerler, kalkarlar, hesabı ödemeden giderken, garson çevirir:
- Viskinin parasını ödemediniz!
- İyi de biz viskiyi, ayranın yerine içtik...
- Ayranın parasını ödemediniz ki!
- Ama biz ayranı içmedik ki...

Çevre Noteri demek istiyor ki, tamam bu büyük gafı ve yenilgisi yüzünden Mehmet Ali Şahin’i eleştirelim, hükümet değişikliğinde gitsin diyelim ama, Şahin kendi adına konuşmadı ki, Başbakan adına konuştu. Acaba, hükümet yenilenirken Başbakan da değişir mi?

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler