ANTALYA HABERLERİ

Çevre Konulu Yarışma 1’ncisi Okulunda Ödüllendirildi

IHA
14 Ekim 2015 - 14:51Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 14:52

İLAYDA TUNÇ, TÜRKÇE ÖĞRETMENİ VE OKUL MÜDÜRÜ İLE

IHA

Temiz Çevre Derneği’nin Dünya Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ‘Çöp ve katı atıkların çevreye zararları, bu doğrultuda düşünülebilecek önlemler ve çözümler’ konulu kompozisyon, şiir ve resim yarışmasında “Mucizeler, Eğer Biz Onlara İnanırsak Gerçekleşirler” başlıklı yazısıyla kompozisyon dalında Antalya Birincisi olan Başarı Koleji 7.sınıf öğrencisi İlayda Tunç, okul idaresi tarafından ödüllendirildi.
İlayda Tunç’un başarısının tesadüf olmadığını belirten Başarı Koleji 7.Sınıflar Türkçe Öğretmeni Deniz İlmak,: “İl, bölge ya da ülke çapındaki bu tür üst düzey yarışmalar, yalnızca öğrencilerin fikirlerini ifade etme ve yazılı metin oluşturma becerilerini ölçmüyor, aynı zamanda onların yaratıcı düşünme, sosyal sorunlara çözüm üretme ve iyi birer dünya vatandaşı olma potansiyellerini de harekete geçiriyor"dedi.
Yarışmada Antalya Birincisi olan İlayda Tunç ise Çok heyecanlı bir fikir üretme süreci geçirdiğini belirterek “Öğretmenimin de dediği gibi asıl zorlu süreç o kısımdı. Onu bence daha kolay olan yazma-dile getirme süreci izledi. Yazımın bir bölümünde ‘Çevre kirliliği, kuşkusuz bir çeşit ‘eksiklik’ göstergesi. Kültürü, bilinci, gelecek düşüncesi, duyarlılığı, insancıllığı eksik kişiler çevre kirliliğinin artmasına neden olan kişilerdir. Aynı mantıkla; kültürü, bilinci, gelecek düşüncesi, duyarlılığı zayıf toplumların, genel eğilimle çevreyi kirlettiklerini de söylemek mümkündür. Böyle toplumlarda ‘istisna birey’ olmak neye yarar?’ diye sordum ve galiba bu soruya verdiğim yanıt benim yazımı öne çıkardı” diye konuştu.
Antalya birincisi olarak Manavgat’ı ve Başarı Koleji’ni gururlandıran Başarı Koleji 7.sınıf öğrencisi İlayda Tunç Başarı Koleji tarafından plaket ve madalya ile ödüllendirildi. Ödülünü Başarı Koleji Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak ve Türkçe Öğretmeni Deniz İlmak Başarı Kolejinde düzenlenen törenle verdiler. Ortaokul Müdürü Savaşkan İlmak, İlayda Tunç’u ve Türkçe Öğretmeni Deniz İlmak’ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çevre Konulu Yarışma 1’ncisi Okulunda Ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 14 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çevre Konulu Yarışma 1’ncisi Okulunda Ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı