ANKARA HABERLERİ

Çevre için arabasız gün

Hürriyet Haber
21.09.2012 - 02:16Son Güncelleme :

22 Eylül’de kutlanan “Dünya Arabasız Seyahat Günü” için Türkiye’den de destek bekliyor.

Hürriyet Haber

ARAÇ kullanımının çevreye olumsuz etkilerine dikkat çekmek için birçok ülkede 22 Eylül’de kutlanan “Dünya Arabasız Seyahat Günü” için Türkiye’den de destek bekliyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı da bu kapsamda araç kullanımının azaltılması için 81 ilde bisiklet yolu projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Çevre Yönetimi Genel Müdürü Mehmet Baş, Bakanlık olarak ana hedeflerinin, “daha temiz çevre, daha temiz toplum, daha rahat solunabilir hava, daha temiz içilebilen su” olgusunu hayata geçirmek olduğunu söyledi.

Tek araçla çıkın

Bu özel güne Türkiye’den de destek verilmesini isteyen Baş, “Bugünün dışında da vatandaşlardan talebimiz, arzumuz, işe gidip gelirken mümkünse yürüsünler, bisiklet kullansınlar. İş yerleri aynı bölgedeyse, yakın oturdukları arkadaşları, komşularını da yanlarına alsınlar. Tek araçla gidip gelmenin hem tasarruf hem çevre hem de toplum sağlığı açısından daha çok fayda sağlayacağını unutmasınlar.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Çevre için arabasız gün hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2012 tarihinde saat 02 16’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çevre için arabasız gün haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı