Gündem Haberleri

  Çevre Bakanlığı'ndan 'mahsur' değil 'mahzur' açıklaması

  Hürriyet Haber
  21.01.2011 - 16:33 | Son Güncelleme:

  Çevre Bakanı Eroğlu, dün bir açıklama yapmış ve baraj suları altında kalacak İzmir'deki Allianoi harabeleriyle ilgili olarak ''Roma döneminden kaldığına göre, yıllardır demek ki toprak altında. Birkaç yüzyıl daha toprak altında kalmasının bize göre bir mahsuru yok'' demişti. Bakanın bu açıklamasını devletin resmi ajansı Anadolu Ajansı geçmişti. Bakanlık, Eroğlu'nun tartışma yaratan bu açıklamasına dair bugün başka bir yazılı açıklama yaptı ve ''Bakanın kullandığı 'mahzur' kelimesi basın-yayın organlarında 'mahsur' olarak yer almıştır'' denildi.

  Bakanlık’tan yapılan yazılı açıklamada, “Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr Veysel Eroğlu, 20 Ocak 2011 tarihinde katıldığı Etki Analizi Konferansı sonrasında basın mensuplarının Yortanlı Baraj alanındaki antik kalıntılarla alakalı sorulan üzerine ‘Birkaç yıl daha toprak altında kalmasının bir mahzuru yok’ ifadesini kullanmıştır. Sayın Bakanımızın kullandığı ‘mahzur’ kelimesi basın yayın organlarında mahsur olarak yer almıştır” denildi.

  Çevre Bakanlığı, basın organlarına “Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nun kullandığı 'mahzur' kelimesi 'sakınca, engel' manasında; 'mahsur' ise 'kuşatılmış, sarılmış, çevrilmiş' anlamındadır” diye bilgilendirmede de bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı