Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çeviride kaybolmak

  Hürriyet Haber
  12 Eylül 2005 - 15:07Son Güncelleme : 12 Eylül 2005 - 15:07

  İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 9. Uluslararası İstanbul Bienali ilk defa eğitim kurumlarını Bienal’e davet ediyor. "Çeviride Kaybolanlar" (Lost in Translation) adlı iki haftalık öğrenci atölyesi, Bienal kapsamında “Konumlandırmalar” bölümündeki projelerden biri olarak yer alacak. "Çeviride Kaybolanlar" başlıklı atölye çalışması, 12 uluslararası sanat akademisinden 80’in üzerinde resim, fotoğraf, mimarlık, ses gibi farklı pratikleri izleyen öğrenci, profesör ve davetli konuşmacıları biraraya getiriyor.

  10 gün boyunca öğrenci, profesör ve davetli konuşmacıların katıldığı atölye çalışmalarının sonuçlarından oluşacak bir sergi de İstanbul Bienali boyunca Antrepo No:5’in ikinci katında yer alan “Misafirperverlik Alanı”nda izlenebilecek.

  “Çeviride Kaybolanlar" (Lost in Translation) atölyesi kentsel mekânının yeniden etkinleştirilmesi, galeri mekânı dışında farklı sanatsal stratejilerin araştırılması, kent içinde yeni görsel iletişim yollarının tanımlanması ve mekâna özel sanatsal pratiklerin olasılıklarını, taleplerini tartışmayı hedefliyor.

  Atölye sırasında katılımcılar; İstanbul ve kentsel bağlamı ile ilgili olarak Ayça İnce, Bülent Tanju, Özlem Unsal, Erden Kosova, Gülsün Karamustafa, Orhan Pamuk’un yanısıra 9. Uluslararası İstanbul Bienali eş-küratörleri Vasıf Kortun / Charles Esche’den konuşmalar dinleyip tartışma fırsatı bulacaklar.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı