Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çevirdiği sürücü kayıp babası çıktı

  Hürriyet Haber
  28.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ABD inanılmaz bir olaya sahne oldu. Los Angelesli trafik polisi Kelly Benitez'in ehliyet sormak için durdurduğu sürücü, yıllardır aradığı babası çıktı.

  Türk filmlerine taş çıkartacak rastlantı, şöyle gelişti: ABD'nin Los Angeles kentinde 29 yaşındaki trafik polisi Kelly Benitez, rutin trafik kontrolü sırasında, eski püskü görünümlü bir Ford Thunderbird marka otomobili çevirdi ve ehliyet-ruhsat sordu. Sürücünün verdiği ruhsatın yenileme tarihinin geçtiğini gören polis memuru, sürücüye ismiyle hitap etmek için adının yazılı olduğu yere bakınca, kafasında şimşekler çaktı; çünkü sürücü yıllardır aradığı babası Paul Benitez'le aynı adı taşıyordu.

  Tanrım, ben senin babanım

  Bunun üzerine Kelly Benitez, ‘‘Debra adında bir kadınla evlendiniz mi hiç?’’ diye sordu. ‘‘Hayır’’ dedi Paul Benitez, ancak 30 yıl önce Debra adında bir kızla ilişkisi olmuştu. Tam o anda polis memurunun göğsündeki kimlik rozetinde ‘‘K.Benitez’’ adını gören Paul Benitez'in de beyninde ansızın şimşekler çaktı ve ‘‘Yoksa sen Kelly misin?’’ diye sordu şaşkınlıkla. Genç memur başını evet anlamında sallayınca Paul Benitez çığlığı basıverdi: ‘‘Tanrım, ben senin babanım!’’

  Polise saldırı zannettiler

  Tam 29 yıl sonra kavuşan baba-oğul, trafiği filan unutarak sarmış dolaş oldular. Bu sırada yoldan geçmekte olanlar ise bu hummalı kucaklaşma sahnesini görünce sürücünün trafik polisine saldırdığını sandılar. Kelly Benitez, durup müdahale etmek isteyen sürücülere yolunuza devam edin anlamında el işaretleri yapıp duruyordu. Baba-oğul Benitez'ler önceki gün bir basın toplantısı düzenleyerek birbirlerini nasıl kaybettiklerini anlattılar.

  Ve 29 yılın ilginç öyküsü

  Şu anda 49 yaşında olan ve öğretmenlik yapan Paul Benitez, 30 yıl önce birlikte olduğu Debra doğum yaptıktan dört ay sonra askere gitmişti. Debra ise taşınmış ve adresini Paul'e bildirmemişti. Daha sonra da bebeğini Los Angeles'in banliyösünde yaşayan anne ve babasına bırakarak kayıplara karışmıştı. Paul Benitez'in son kez dört aylıkken gördüğü Kelly ise uzun yıllar babasını aradıktan sonra, artık öldüğüne kanaat getirmişti ki, o inanılmaz rastlantı meydana geldi.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı