« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cevap işte bu

IWBF Şampiyonlar Kupası finalinde Almanya temsilcisi RSV Lahn-Dill'i uzatmada 85-80 yenerek şampiyon olan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nın sevinci sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp şube kaptanı Dilara Endican, antrenör Sedat İncesu ile oyuncular İsmail Ar ve Özgür Gürbulak duygularını Galatasaray Televizyonu ile paylaştı.

Sarı-kırmızılı kulübün internet sitesinde de yer alan röportajlarda Dilara Endican, kazanılan kupa nedeniyle takımı tebrik ettiğini belirterek, “Bence kazanılan en önemli kupaydı. Bu kadar zorlu bir süreçten geçerken umarım ilaç gibi gelir. Galatasaray kültürüne yakışan da böyle kupaları, engelleri aşarak almak, ama onlar 'Engelsiz Aslanlar'. Ne diyebilirim ki, çok mutluyum. Hepsinin emeğine sağlık. Buraya gelen arkadaşlarımıza, hocalarımıza, bize bu gücü veren başkanımıza ve yönetimine, herkese teşekkürler” diye konuştu.

Antrenör Sedat İncesu, “İnsanlar oturup maçı seyretsin. İnsanlar beni sevmeyebilir, insanlar benimle uğraşabilir ama bu takımı yalnız bırakmak, böyle bir organizasyonda, maçın öncesinde yarım saat içeride benim canıma okudular. Ben de bunun hesabını soracağım. Oyuncularımla bizi rahatsız etmek için her şeyi yaptılar ama cevap bu işte. Biz sabırlı ve Allah'a inanan insanlarız. İşte cevap bu. Taraftarıyla, oyuncusuyla... Bu helaldir bize helal” dedi.
Oyunculardan İsmail Ar, Anneler Günü'nde kupayı kazandıklarını hatırlatarak, “Öncelikle beni büyütüp bugünlere getiren anneme teşekkür ediyorum. Çok inanmıştık, kazandık, mutluyuz” ifadesini kullandı.

Özgür Gürbulak, “Burada değil 3 tane 10 tane de hakem olsaydı bile biz bu inançla maçı kazanacağımızı, kupayı alacağımızı biliyorduk. Tüm camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Çok mutluyum” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler