Cevahir'den 'asansör' açıklaması

Hürriyet Haber
10 Ekim 2011 - 15:27Son Güncelleme : 10 Ekim 2011 - 15:27

Cevahir Alışveriş Merkezi, AVM asansöründe mahsur kalınması ile ilgili bir açıklama yaptı.

Pazar günü saat 17:00 dolayında tüm Şişli Bölgesi’ni kapsayan ve İstanbul Cevahir AVM’yi de içine alan bir elektrik kesintisi yaşandığı belirtilen açıklamada şu ifadekler kullanıldı:

"Kesinti, trafoda hava şartlarından kaynaklanan bir arıza nedeniyle meydana gelmiştir. İstanbul Cevahir AVM’nin jeneratör sistemi hemen devreye girmiş ancak asansörler kısa süreli devre dışı kalmıştır. Teknik ekibimizin hemen müdahalesi ile de sorun giderilmiştir. Elektrik kesildiğinde otomatik olarak devreye giren fakat aşırı elektrik yükünden dolayı “off” durumuna geçen jeneratörler “manuel” olarak devreye alınmıştır. Bu işlem zaman kaybettirse de; asansör kurtarma eğitimi almış güvenlik personeli ve elektrik teknisyeni asansörde kalanları minimum sürede kurtarmıştır. Kurtarma anında kişilere zarar vermemek için ekibimiz tarafından gerekli tüm tedbirler (örneğin bir anda elektrik gelip asansörün aniden harekete geçmesi gibi) alınmıştır. Havalandırma çalışmadığı için ziyaretçilerimizin asansörde havasız kaldığı iddiası ise doğru değildir. Çünkü, “panaromik” olarak adlandırılan bu tip asansörlerin özelliği gereği içerde havasız kalma gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu sırada asansörde kalan ziyaretçilerimiz doğal olarak bir panik yaşamıştır. Kısa sürede sorunun giderilmesine rağmen ziyaretçilerimiz psikolojik olarak etkilendikleri için bu süreyi daha uzun olarak hissetmişlerdir."

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı