MERSİN HABERLERİ

ÇETKODER'den elektrikte kayıp-kaçak tepkisi

DHA
08.04.2016 - 12:25Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de Çevre ve Tüketici Haklarını Koruma Derneği (ÇETKODER) Genel Başkanı Mustafa Göktaş, elektrik faturalarına yansıtılan kayıp-kacak bedellerinin tüketici haklarının ihlal ettiğini, uygulamadan vazgeçilmesini istedi.
Göktaş, yıllarca faturalara yansıtılan kayıp kaçak bedelinin açılan ve kazanılan davalara rağmen alınmaya devam ettiğini söyledi. Yetkililerin, bu konuda herhangi bir çalışma yapmadığını anlatan Göktaş, kayıp kaçak bedeli iadesi davaları kazanılınca, son yapılan yasal düzenleme ile bu bedelin faturada tarifelerin içine gizlenerek alındığını öne sürdü. ÇETKODER Başkanı, şöyle devam etti: "Bu, hukuk devleti ilkeleri ile bağdaşmaz. Bu adil değildir, hakkaniyetli değildir. Bu şeffaf devlet anlayışı ile de bağdaşmaz. Bir tarafta devletin kurallarına, yasalarına, kaidelerine uyan namuslu kesim, diğer tarafta uymayan namussuz kesim var ve bu namussuz kesimin devlete getirdiği külfeti, siz kurala uyan namuslu kesimden tahsil ediyorsunuz. Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir yerinde yok. Bunun hak, hukuk, adalet kavramı ile demokrasi ile örtüşen hiçbir yanı yoktur."

MERSİN, (DHA)
ME(AŞ/EŞ)(08.04.2016),(FOTOĞRAFLI)
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden ÇETKODER'den elektrikte kayıp-kaçak tepkisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 12 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ÇETKODER'den elektrikte kayıp-kaçak tepkisi haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:12
 • Öğle
  13:09
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı