ADIYAMAN HABERLERİ

Çetinkaya: “Terör Tüm İnsanlığın Baş Belasıdır”

IHA
12.09.2015 - 11:15Son Güncelleme :

KAZIM ÇETİNKAYA YAŞANAN TERÖR OLAYLARINI KINADI

IHA

Çemberlitaş ve Civar Köyleri Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanı Kazım Çetinkaya, terör olaylarını kınadı.
Başkan Kazım Çetinkaya, dış düşmanların yıllardan beri kurguladıkları ve son günlerde yeniden sahneledikleri oyunlarının yeni bir bölümünün oynandığını kaydetti.
Çetinkaya, “Hepimizin 12 Eylül 1980 darbesini hep lanetle andığımız, kardeşin kardeş kanını akıttığı o günler hafızalarımızda taze olarak yerini korumaktadır. Çok iyi biliyoruz ki, Cumhuriyetin kuruluşundan beri su uyumuş ama düşman uyumayarak necip milletimizin bölünmesi, aziz vatanımızın parçalanması için her türlü planları sergilemekte tereddüt etmemiştir.
Bu gün de aynı tezgahlarda yoğrulan ve servis edilen terör hareketleri yine ve yeniden sahnelenmektedir. Bu millet son 30 yıldan beri terör belasından çok muzdarip oldu. Maddi ve manevi kayıplarımızın haddi hesabı yok ve hala birileri yavuz hırsız misali kurt ile beraber kuzuyu yemekte beis görmezken, koyun ile beraber ağlaşmaya utanmadan, sıkılmadan devam etmektedir.
Puslu havayı seven kurt, fırsatı değerlendirerek, yüzyıllardan beri bir ve beraber olan, el ele ve omuz omuza bu vatanın bütünlüğünü sağlayan bu necip milletimizi etnik köken, dil, din, inanç, mezhep farkıyla birbirinden ayırmaya çabası içindedirler.
Birliğimizi ve bütünlüğümüzü bozacak her türlü terör hareketlerinin, geçmişte üstesinden geldiğimiz gibi, bu gün de üstesinden geleceğimize gafillerin şüphesi olmasın. Fitne lanetlenmiştir. Terör, kimden ve nereden gelirse gelsin, aramızdaki sevgi ve saygı bağlarını zayıflatmaya, kardeşlik hukukumuzu bozmaya gücü yetmeyecektir.
Gün kardeşlik günüdür. Gün barış günüdür. Gün dıştaki ve içteki düşmanların emellerini boşa çıkartma günüdür. Gün hainlere haddini bildirme günüdür” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adıyaman haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adıyaman ilinden Çetinkaya: “Terör Tüm İnsanlığın Baş Belasıdır” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 11 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çetinkaya: “Terör Tüm İnsanlığın Baş Belasıdır” haberi güncellenecektir.

ADIYAMAN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  15:02
 • Akşam
  17:19
 • Yatsı
  18:48
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı