Ege Haberleri

  Çetiner ödülleri sahiplerini buldu

  Mehmet KURT, (DHA)
  12.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ ünlü modacı Hanife Çetiner, ölümünün birinci yılında Konak Belediyesi Dr. Selahattin Akçiçek Eşrefpaşa Kültür Merkezi’nde anıldı.

  Konak Belediyesi, Türk Başarı Ödülleri Kurulu ve İzmiri Sevenler Platformu’nca düzenlenen etkinliğe, Çetiner’in eşi Rıfat Çetiner, ailesi, dostları, sevenleri, Türkegül Kocaoğlu da katıldı. Gecede, ‘Eğitimci, Modacı, Stilist Hanife Çetiner 1. Moda Ödülleri’ de dağıtıldı. Törende; İzmir Ekonomi Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü’ne, Ege Üniversitesi Emel Akın Meslek Yüksekokulu’na ve Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tekstil Bölümü’ne Türk modasına yeni kuşaklar kazandırmada gösterdiği özverili çalışmalar nedeniyle plaket verildi. İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü Olgunlaşma Enstitüsü’ne, Uğurhan Akdeniz’e ve İZFAŞ eski Genel Müdürü Doğan İşleyen’e de moda ve tekstil sektörüne katkılar nedeniyle ödül takdim edildi. Uğurhan Akdeniz Ajans’ın mankenleri de Çetiner’in son koleksiyonu ‘Sultan’s Collection’ defilesi sunuldu.

  Kültür elçisiydi

  Hanife Çetiner’in kendine özgü moda ekolünü tüm Türkiye’ye ve dünyaya kabul ettirdiğini belirten İzmiri Sevenler Platformu Başkanı Sancar Maruflu, “Hanife Çetiner, Türkiye’nin kültür elçisiydi. Böyle modacı çok zor yetişir. Amacımız; Çetiner’e layık olduğu değeri vermek, onu ölümsüzleştirmek ve adını unutturmamak” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı