« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çetin Sarıgül düdüğünü astı

Turkcell Süper Lig hakemlerinden Çetin Sarıgül, hakemliği bıraktığını açıkladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı'na hitaben yazdığı dilekçeyle hakemliği bıraktığını ifade eden Sarıgül, dilekçede şu ifadelere yer verdi: “İlk kez MHK Başkanlığı'nın İzmir'e gelmesiyle beraber, İzmir hakemliği çok sevinmişti. Başkanın ve yöneticilerinin İzmir'den olması, güzel şeylerin olacağının habercisiydi. Onlar ise rövanşist duygularla işe İzmirli 3 onurlu ve en az kendileri kadar şerefli hakemlerinin sonunu hazırlamakla başladılar. Yaptıkları bu davranışla hakem olan olmayan, sokaktaki vatandaşı bile isyan ettirdiler. Ortamı germekten başka sonuç vermediler.

Beyaz sayfa açmayı söyleyen bu insanlar, kendilerini beyaz gösterme adına demokratik ortamda farklı düşüncelere sahip olan insanları karalayarak toplum önüne koydular. Bunlar bu davranışlarıyla ancak olsa olsa Türk hakemliğine beyaz kefen giydirirler.

2 Mayıs 1990 yılında başladığım ve severek yaptığım futbol hakemliğini, üzülerek de olsa yukarıda sıraladığım nedenlerden dolayı kişiliğimden ve onurumdan ödün vermeden bırakıyorum.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler