ANTALYA HABERLERİ

Çetin, Kurban Bayramı’na Terörün Derin Üzüntüyle Giriyoruz

IHA
21.09.2015 - 11:48Son Güncelleme :

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI DAVUT ÇETİN, KURBAN BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI

IHA

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, “Kurban Bayramı’na böyle bir ortamda girmek hepimizi derinden üzüyor. Umarım bayram bu şiddet ortamının sona ermesine vesile olur” dedi.
ATSO Başkanı Davut Çetin, kurban bayramı mesajı yayımladı. Çetin, son dönemde yaşanan terör ve şiddet olayları nedeniyle derin bir üzüntü içinde olduklarını kaydetti.
Davut Çetin; “Kalleş pusulurda, hain saldırılarda çok sayıda güvenlik görevlimizi şehit verdik, vatandaşlarımızı kaybettik. Ateş düştüğü yeri yakar denir; bilinmelidir ki burada düşen her ateş milletin yüreğini yakıyor. Bu vesile ile öncelikle aziz şehitlerimize, gazilerimize ve ailelerine minnetlerimizi ifade etmek isterim. Hain terörle savaşta topyekûn mücadele azminin devam etmesi, millet olarak yılgınlığa düşülmemesi çok önemlidir. Kuvvetle inanıyorum ki; binlerce yıllık bir tarihe, engin bir devlet yönetimi birikimine, onur duyulacak bir uygarlık ve yaşam geleneğine sahip Türkiye, bütün zorlukların üstesinden gelecek güce sahiptir” dedi.
Kurban Bayramı’na böyle bir ortamda girmek hepimizi derinden üzüyor diyen Çetin şöyle devam etti;
“Umarım bayram bu şiddet ortamının sona ermesine vesile olur. Kavga yerine sarılıp kucaklaşmayı, ayrılık yerine birlik ve beraberliği emreden bir kültürden gelen insanlar olarak biliyoruz ki, bayramlar; iyiliklerin kötülüğü, barışın savaşı, doğrunun yanlışı, sevginin nefreti yeneceğine olan inancın kutlamasıdır. Bayramları anlamlı kılan yardımlaşma ve gönül gönüle olma duygusudur. Kurban Bayramı da özü itibariyle, Müslümanların birbiriyle kucaklaşma günüdür. Toplumları güçlü kılan, fertlerini bir arada tutan bağların sağlamlığıdır. Bu bağları sağlam kılan da şüphesiz insanların birbirine karşı hoşgörü içerisinde olması, kederde ve sevinçte paylaşımcı olması, birbirini sevmekten asla vazgeçmemesidir. Ülkemizin içinde olduğu bu zor dönemde kardeşlik ruhu ile bir ve beraber olabilmeye her zamankinden daha çok ihtiyacımız var. Bayramın üyelerimiz ve tüm halkımız için bereket ve güzellikler getirmesini diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Çetin, Kurban Bayramı’na Terörün Derin Üzüntüyle Giriyoruz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Eylül 2015 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çetin, Kurban Bayramı’na Terörün Derin Üzüntüyle Giriyoruz haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:13
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  15:34
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı