Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çetin: İstediğimizi elde ettik

A Milli Takım Antrenörü Oğuz Çetin, Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti’ni 2-1 yendiği maçın ardından şöyle konuştu:

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

“Amerika kampının bizim için çok faydalı olacağı bir gerçek. Bugün öncelikle Okan ve Emre için Federasyon’un ortaya koyduğu düşünce çok güzel şekilde uygulandı. Pırıl pırıl iki gencimizi -bize göre genç- uğurladık.

Maçın ilk yarısı ve ikinci yarının belli bölümü son derece düşündüğümüz tarzda gelişti. İstediğimiz oyunu ve mücadeleyi ortaya koyabildik. Bu dönemde iki tane çok güzel gol bulduk. Ancak böyle hazırlık maçlarında çokça oyuncu değişikliğiyle birlikte konsantrasyon kaybı da olabiliyor. Son dönemde bunu gördük. Ancak burada asıl olan hocamızın oyuncularımızın potansiyelini görmesi, oyuncuları daha yakından tanıması, oynatıldıkları pozisyondaki performanslarının görülmesi.

Bugün bence istediğimizi elde etmiş durumdayız. Teknik ve taktik açıdan baktığımızda yüzde 70-80 oranında memnun olacağımız çok şeyler var ancak bir gerçek var ki üzerine çalışmamız, düzeltmemiz ve kendimizi geliştirmemiz gereken yönlerimizi de bugün gördük. O açıdan çok yararlı bir maç oldu.

Takım içerisinde tecrübeli oyuncularımız, genç tecrübeliler ve gençler var. Her birine şans verilecek. Bu oyuncuların her birinin potansiyelinin ne olduğu konusunda hocanın bilgilenmesi açısından bu maçlar fırsat. Önümüzdeki Kuzey İrlanda ve ABD maçlarında diğer oyuncularımız da bu fırsatı yakalayacaklar.”

Oğuz Çetin, “Hiddink’in sözleşmesi resmi olarak başlamadığı için mi bugüm takımın başında siz vardınız?” sorusunu ise “Bu idari bir konu. Bu konuda gerekli kişiler gerekli bilgiyi size aktarırlar.” diyerek yanıt verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz