« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çetin: Hırvatistan'ı yakından tanıyoruz

A Milli Futbol Takımı Sorumlu Yardımcısı Oğuz Çetin, 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri play-off turunda eşleştikleri Hırvatistan'ı yakından tanıdıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kura çekimi için Polonya'da bulunan Çetin, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, Hırvatistan ile 2008'de Avrupa Şampiyonası'nda çok önemli bir maç oynadıklarını hatırlatarak, “Bireysel oyuncu kalitesi üst düzeyde olan bir takım. Ancak play-off'a bunları düşünmeden, en iyi şekilde hazırlanacağız. Bu tip maçların genellikle üstesinden gelebilen bir ülkeyiz. Önemli bir takım ama ne olursa olsun en iyi şekilde konsantre olacağız” diye konuştu.

Maçların oynanacağı kasım ayında milli takımın performansının iyi olacağını savunan Oğuz Çetin, “Eylülde handikaplar yaşadık. Ancak futbolcularımızın ligde oynayacakları 3-4 maç sonrası kasım ayında çok daha iyi bir takım olacağız ve bu maçların üstesinden geleceğiz” dedi.

Çetin, ilk maçın Türkiye'de oynanacak olmasıyla ilgili olarak da, “İlk maçtan alınacak netice önemli. İkinci maç, kendi saha ve seyircisi önünde olacağı, uzama ihtimali olacağı için rakibe avantaj gibi gözüküyor. Ancak bence ilk maç belirleyici olacak” ifadelerini kullandı.
Play-off'ta eşleşebilecekleri 4 rakibin de farklı futbol kültürleri olan ülkeler olduğunun altını çizen Çetin, “Portekiz ve Hırvatistan'da bireysel yetenekleri fazla oyuncular mevcut. Futbol anlayışı olarak bizden farklı değiller. Konsantrasyon, bireysel hata yapmamak, güçlü olmak ikili maçlarda çok önemli. Planlamayı iki maç üzerinden yapacağız. Bir ay çok işimiz var iyi çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz