Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çetin Doğan savunma yapmak istedi

  Selahattin GÜNDAY/İSTANBUL, (DHA)
  14.02.2011 - 17:27 | Son Güncelleme:

  BALYOZ davasında hakkında yakalama emri çıkarılan emekli Orgeneral Çetin Doğan’ın mahkeme huzurunda "Yakalama emri hukuki temelden yoksundur. Bu konuda savunma yapmak istiyorum" dediği öğrenildi.

  Ancak mahkeme, heyetin reddedilmesi nedeniyle duruşmanın sadece usuli işlemler için açıldığını, sanıkların sorgu ve savunmalarının alınmasının mümkün olmadığını belirterek savunma yapma taleplerini reddetti.

  EMEKLİ TÜMGENERAL: "KAÇMADIM"

  Emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa da mahkemede, tüm duruşmaları takip ettiğini ancak son duruşma gününden önce hastalandığı için 6 gün rapor aldığını söylediği belirtildi. Kaçmadığını belirten Karababa, yakalama kararının kaldırılarak serbest bırakılmasını talep etti.

  MAHKEMEYİ REDDETTİLER

  Emekli Tümgeneral Nuri Ali Karababa, emekli Kurmay Albay Ümit Özcan, emekli Albay Gökhan Murat Üstündağ, ve emekli Binbaşı Refik Hakan Tufan’ın yüzüne tutuklama kararlarının okunması için duruşma açıldı. Duruşmada Mahkeme Başkanı Ömer Diken, Albay Cemal Temizöz ve Albay Cengiz Köylü’nün avukatı Hasan Gürbüz’ün mahkeme heyetini reddettiğine dair dilekçesini okudu. Bu nedenle mahkeme itirazın değerlendirilmesi için dosyayı İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderdi.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı