Ege Haberleri

  Çetenin öncü timi kadınlar

  Taylan YILDIRIM / İZMİR (DHA)
  30.12.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de İstanbul’dan getirilen hırsızlık şebekesi çökertildi.

  Çetenin, önce kadınlara evlerin zilini çaldırdığı, içeride kimsenin olmadığının belirlenmesiyle de erkeklerin kapı kilit göbeğini sökerek hırsızlık yaptığı ortaya çıktı.

  İZMİR’de polisin şüphesi bir hırsızlık çetesini çökertti. Karabağlar ilçesinde denetimlerde bulunan polis ekipleri, içerisindeki kişilerden şüphelendikleri otomobili durdurdu. Otomobildeki aramalar sırasında iki içimlik esrar ile levye ele geçiren polis, zanlıları gözaltına aldı. Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin araştırmalarından zanlıların, hırsızlık şebekenin elemanları oldukları belirlendi.

  KADIN ÜYELER

  Polis genişlettiği soruşturma çerçevesinde, Süleyman Karakaş, Mehmek Karakaş, Erdal Durmuş, Hakan Demirtaş, Işık Dülger, Suna Yeşilyurt, M.K. ve O.D. gözaltına aldı. Zanlıların sorgularında, şebekenin lideri konumundaki Süleyman Karakaş’ın, ikisi kadın 5 elemanını İstanbul’dan hırsızlık yapmaları için  getirdiği ortaya çıktı.

  Hırsızlık için getirdi

  Şebekenin bayan üyelerinin, içeride birisinin bulunması durumunda şüphe çekmemesi için evlerin zillerini çaldığı, kapının açılmaması üzerine de erkek elemanların kapıların kilit göbeklerini sökerek içeriye girip hırsızlık yaptıkları saptandı. Çalınan mallar da kiraladıkları evde ele geçirildi.

  8’i de tutuklandı

  Bu arada zanlıların evinde ayrıca üzerinde bir milyon ABD doları yazan para da bulundu. Paranın gerçek olup olmadığının belirlenmesi için laboratuvara gönderildi. Gözaltına alınan 8 kişi tutuklandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı