Gündem Haberleri

  Çeteden 3 milyon liralık senet çıktı

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  19.01.2015 - 09:40 | Son Güncelleme:

  İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonda elebaşılığını Ş.Y'nin yaptığı çete üyesi 9 kişiden 7'si tutuklandı. Çeteden 77 kişi şikayetçi olurken, silahların ele geçtiği operasyonda çetenin adreslerinde 3 milyon liralık senet çıktı.

  Organize Şube ekipleri, yapılan şikayetler üzerine başlattığı operasyonda, elebaşılığını Ş.Y'nin yaptığı haksız çıkar amaçlı suç örgütüne yönelik olarak, 13.01.2015 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda Ş.Y (56), E.Y. (34), B.Y. (28), E.Y. (23), K.Y. (26), T.A. (21), M.Y. (21) ve L.B. (37) isimli erkek şahıslar ile S.Y. (37) gözaltına alındı. İkametlerinde ve işyerlerinde yapılan aramalarda; 8 adet ruhsatsız tabanca ve bu tabancalara ait toplam 312 adet fişek, 3 adet av tüfeği ve tüfekleri ait toplam 48 adet fişek, 77 şahsa ait toplamda 3 Milyon liralık senet ve 2 adet tapu senedi ele geçirildi. Ayrıca, yapılan araştırmalarda suç örgütünün 3 kişiye ait eve el koydukları anlaşıldı.

  7 ÇETE ÜYESİ TUTUKLANDI

  Çeteden 77 kişi şikayetçi olurken, Ş.Y, E.Y, B.Y, E.Y, K.Y, S.Y ve T.A çıkarıldıkları adliyede tutuklandı. Diğer 2 kişi ise adli kontrol kararıyla serbest kaldı. Şikayetçi olan kişiler, emniyette, çetenin tehditle kendilerine silah zoruyla senet imzalattığını, 3 kişi de tehditle evlerine el konulduğunu söyledi. Çeteyle ilgili ilk şikayetlerin 2013 yılında emniyete gelmeye başladığı, o dönem şikayetlerle ilgili çalışma yapılmadığının anlaşılması üzerine, şikayet dosyalarının yeni ekip tarafından raftan indirildiği ve yapılan çalışmanın ardından operasyon sürecine geçildiği bildirildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı