Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Çete davası

Hakem Cem Deda için "Çete olmuş bunlar" diyen Albayrak, Disiplin Kurulu’na gönderildi. Deda ailesinin de tazminat davası açacağı öğrenildi.

Atilla TÜRKER
SON GÜNCELLEME
TRABZONSPOR-Vestel Manisa maçı sonrası hakem Cem Deda için "Adamın babası hakem, oğlu hakem. Çete olmuş bunlar" diyen Trabzonspor Başkanı Nuri Albayrak, Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Albayrak’ın asgari bir ay hak mahrumiyeti cezası alacağı bildirildi.

1 ay hak mahrumiyeti

Basında çıkan haberleri değerlendiren Federasyon Hukuk Kurulu’nun, dün yaptığı toplantıda dosyayı, Disiplin Kurulu’na gönderdiği belirtildi. Disiplin Talimatı’nın 24. maddesinde yer alan "hakeme ve teşkilat mensuplarına hakaret" başlıklı hüküm gereği, Albayrak’ın 4 maç ya da bir ay hak mahrumiyeti cezası alacağı ifade edildi.

Bu arada FIFA kokartlı eski hakemlerden Sadık Deda’nın da olaydan üzüntü duyduğu belirtildi. Yorum yapmak istemeyen Sadık Deda ve ailesinin, Nuri Albayrak hakkında hakaret davası açacağı öğrenildi. Faal Futbol Hakemleri Derneği de, Cem Deda’nın düşüncesi doğrultusunda hareket etme kararı aldı.

Cezalar açıklanıyor

Dernek genel başkanı Selçuk Dereli, "Tüm yöneticilerin çok daha duyarlı olması gerekiyor. Doğrusu, talihsiz bir demeç. Üzgünüz" dedi. Karşılaşma esnasında taraftarlarının, sahaya çok sayıda yabancı madde atması ve bir su şişesinin de yardımcı hakeme isabet etmesi nedeni ile Trabzonspor, Disiplin Kurulu’na sevk edilecek. Bu arada Trabzonspor’un Internacionalli Alex’in transferinde sona yaklaştığı öğrenildi. Öte yandan ligin ilk haftasındaki taşkınlıklar nedeniyle ceza kuruluna sevkedilen G.Saray, F.Bahçe, Beşiktaş, Sivasspor, Konyaspor, V.Manisa ve Ankaragücü ile ilgili dosyalar, bugün karara bağlanacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler