Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Çete avcısı müdüre esrarengiz mektup

  Hürriyet Haber
  04.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 04.05.2000 - 00:01

  Organize Suçlar ve Kaçakçılık Şube Müdürü ‘‘Çete avcısı’’ Adil Serdar Saçar'a gelen imzasız mektupla Saçar'a suikast ihbarı yapıldı. Kartal Postanesi'nden yollanan mektupta, ‘‘Trafik kazasında ya da makamına gelecek bir polis tarafından öldürüleceksin’’ denildi.

  Kartal’dan postaya verilmiş

  ORGANİZE suç örgütlerine yönelik yaptığı başarılı operasyonlar ile ‘‘çete avcısı’’ olarak tanınan İstanbul Organize Suçlar ve Silah Kaçakçılık Şube Müdürü Adil Serdar Saçan'a gelen imzasız bir mektupta, ‘‘Mafya grupları tarafından ya trafik kazası ya da görüşme talebi ile makamına gelen bir polis memuru tarafından öldürülmesinin’’ planlandığı yolunda uyarıda bulunuldu.

  Kartal Postanesi'nden yollanan imzasız bir mektup, emniyet içinde tedirginlik yarattı. Kartal Cezaevi'nde yattığı tahmin edilen bir suçlu tarafından gönderildiği anlaşılan mektupta Saçan'a düşman mafya gruplarının iki ayrı komplo teorisi hazırladığı ortaya çıktı.

  SUİKAST PLANLARI

  Bir suçlu olduğunu söyleyerek mektubuna başlayan kişi şöyle devam etti:

  ‘‘Sayın Adil Serdar Saçan, suçlu olmama rağmen sizin başarılarınızı basından takip ediyorum. Devlet içinde yaptığınız fedakarca çalışmaları büyük bir takdirle izliyorum. Ancak burada şans eseri tanık olduğum bir konuşmayı size aktarmak istedim. Sizin tarafınızdan cezaevine gönderilen bazı mafya grupları sizi ortadan kaldırmak için suikast planı hazırlıyorlar. İlk plana göre bir trafik kazası süsü verilecek olayda sizi öldürecekler. Bunu başaramazlar ise emniyet içinden de olabilecek bir kişi tarafından görüşme talebi ile makamınıza gelinecek, bu kişi de polis olabilir, sizi öldürecek. Bu konuyu dikkate almanızı istedim.’’

  UYARI MEKTUBU

  Uyarı mektubunu dikkate alan Adil Serdar Saçan, şube içinde bir tamim yayınlayarak, ‘‘Emniyet mensubu dahi olsa, buna emniyet müdürleri dahil, içeri girerken silahlar nöbetçi amirliğe teslim edilecek’’ dedi.

  Bugüne kadar birçok tehdit mektubu aldığını söyleyen Adil Serdar Saçan, konuyla ilgili açıklama yapmadı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı