« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Cesur Yürekler

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Muhteşem 4'lünün GÖREVİMİZ TEHLİKE serüveninde mutlu son

Enkaz halinde teslim aldıkları Antalyaspor'u 3 hafta gibi kısa sürede yeniden inşa ederek ‘‘Karanlık son’’ dan kurtarmayı başaran 4 mucize adamdan mütevazi yorum: Bizler kahraman değiliz.

Tarihi mutluluk

Altay'ı 3-1 yenerek ligi 41 puanla 11'inci sırada bitiren Antalyaspor'da, bu başarının perde arkasındaki kahramanları Turgay Soyer, Metin Ünal, M.Ali Öztürk ve Mehmet Uğurlu alkışlanıyor. Enkaz halinde teslim aldıkları kırmızı beyazlı takımı 3 hafta gibi kısa sürede yeniden inşa ederek ‘‘Karanlık son’’ dan kurtaran muhteşem 4'lü de, üstlendikleri tehlikeli görevi Antalya'ya tarihi mutluluk yaşatarak noktalamanın haklı sevincini yaşıyor.

Mucize adam yok

Teknik Direktör Metin Ünal ve yardımcıları M.Ali Öztürk ile Mehmet Uğurlu'dan oluşan bu gönüllü ekibin başındaki isim Genel Menajer Turgay Soyer ise, gerçekleştirdikleri başarıyı kendilerine mal etmediklerini açıkladı. Antalyaspor 3 hafta önce 34 puanla ateş çemberinin içinde iken kendilerine yapılan çağrıya hiç tereddütsüz ‘‘evet’’ diyerek komutayı ele alan Soyer, Ünal, Öztürk ve Uğurlu ‘‘Bizler mucize adam, ya da kahraman değiliz’’ dediler.

Mahçup etmediler

Üç hafta önce ateşten gömleği birlikte giydikleri ekip arkadaşları adına konuşan Soyer, ‘‘Bu görevi üstlenirken, yaptıkları her işin altına tereddütsüz imzamı atacağım kaptan Adnan ve arkadaşları ile zor günlerde her zaman kenetlenen Antalyaspor camiasına güvendik. Futbolcularımızın ve camiamızın bizi mahçup etmeyeceğini biliyorduk ve sonuç öyle oldu’’ dedi. ‘‘Bizim bu çorbada sadece birazcık tuzumuz oldu’’ diyen Soyer, sözlerini şöyle sürdürdü:

Kaderde varmış

‘‘Her şeye rağmen Antalyaspor ligde kaldığı için sevinen bir ekip olmamalıydı. Ama bunlar yaşanacakmış, yaşanması gerekiyormuş. Üzücü de olsa camua olarak stres 3 maçta kazandığımız 7 puanla ligde kalmayı başardık. Ancak, Antalyaspor'u düştüğü çukurdan kurtaramadığımız takdirde bütün sorumluluğu yine biz üstümüze almaktan çekinmeyecektik. Ekibimizin karanlık sona sürüklenmesine izin vernmeyen futbolcularımıza ve camiamıza teşekkür ediyorum.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler