Ege Haberleri

EGE

  Çeşme'ye yat limanı

  Hürriyet Haber
  12.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme: 12.02.2000 - 00:01

  İZMİR'in turistik ilçesi Çeşme'nin yat merkezi olması için ilk adım atıldı. Dalyanköy Limanı tamamlanarak hizmete girdi. Devlet Hava Meydanları ve Limanlar İşletmesi tarafından yapımına 1995 yılında başlanan 300 yat kapasiteli liman, Çeşme Belediyesi tarafından işletilmeye başlandı.

  Dalyanköy'e yeni yüz

  PROJE kapsamında çekek yeri, rıhtım ve geri saha dolgu çalışmalarının tamamlanmasıyla Dalyanköy'ün çehresi değişti. 400 milyar liraya mal olan 961 metrekarelik yat limanının girişindeki Dalyan Balıkçı Barınağı'nın da Balıkçılar Kooperatifi tarafından işletileceği belirtildi.

  ÇEŞME Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, yapımı devam eden Çeşme Limanı'nın da tamamlanmasıyla ilçenin Ege'nin yat merkezi haline geleceğini belirterek, ‘‘Dalyanköy Limanı'nda yaz aylarında yat yarışı gibi çeşitli aktiviteler düzenleyeceğiz. Boat Show standları oluşturacağız'' dedi.

  Gece feneri eksiği var

  YAT limanı içinde bulunduğumuz kış aylarında küçük balıkçı teknelerine ev sahipliği yapıyor. Eski barınağın modern liman haline getirilmesinden memnun olduklarını belirten balıkçılar, limanın fenerinin olmadığını, en kısa zamanda gece görüşü için fener yapılmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı