Ege Haberleri

  Çeşme'de temizlik zamanı

  Hürriyet Haber
  07.07.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  Çeşme Kaymakamlığı eşliğinde koylarda kıyı ve deniz temizliği gerçekleştirildi. Günübirlik gezi teknelerinin bulunduğu yerden başlayan temizlik, liman ve gezi teknelerinin güzergahında devam etti. Jandarma Koyu, Mavi Koy, Kışlimanı Koyu ve Eşek Adası’nı kapsayan deniz ve kıyı temizliği faaliyetinde, yarım tonun üzerinde çöp toplandı.

  Çeşme Liman Başkanlığı, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi, Deniz Temiz Derneği/TURMEPA, Çeşme Belediyesi, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Çeşme Marina, Çeşme Setur Marina, Çeşme Ulusoy Liman İşletmeleri, Çeşme Denizciler Derneği, Çeşme Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nin destek verdiği etkinliğin startını, Çeşme Kaymakamı İnci Sezer Becel verdi. Etkinlikteki amacın çöp toplamaktan ziyade denizleri temiz tutmak olduğunu ifade eden Becel, denize bırakılan bir atığın yok olmasının yüzlerce yıl sürdüğüne dikkat çekti. Becel, etkinliğin geleneksel hale gelmesi gerektiğini söyledi.

  Çeşmede temizlik zamanı

  Deniz dibinden çıkarılan çöplerin sergilenmesi ve atıkların doğada yok olma süresi hakkında katılımcılara bilgi verilmesinin ardından, Grand Star adlı gezi teknesi ile koyların temizliği için yola çıkıldı. Koylarda ve deniz dibi temizliğinde cam şişe, plastik ve teneke kutular, halat parçaları plastik ve metal tekne atıkları çıktı. İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, gezi teknelerinin kıyı ve deniz temizliğine büyük hassasiyet gösterdiğini belirterek, başta vatandaşlar olmak üzere tüm kesimlerin denizlere sahip çıkmasını istedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı