İZMİR HABERLERİ

Çeşme'de pedallar İzmir için çevrilecek

DHA
03.05.2017 - 18:15Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, bisikletseverler, bisikletle yaptığı kilometrelerin yarıştığı ve en çok pedal çeviren kentin kazandığı Avrupa Bisiklet Yarışması'nı İzmir'in kazanması için harekete geçti. İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi ve Çeşme Belediye Meclisi Üyesi, bisiklet tutkunu Aybars Yıldırım, ücretsiz mobil uygulama 'Naviki'yi cep telefonlarına indirerek, İzmir'in kazanması için "Pedala kuvvet" dediklerini söyledi.

Şehirlilerin "bisikletle yaptığı kilometrelerin" yarıştığı ve en çok pedal çeviren kentin kazandığı Avrupa Bisiklet Yarışması 1 Mayıs'ta başladı. Geçen yıl 52 Avrupa kenti arasında 17. olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 31 Mayıs'a kadar sürecek yarışmada daha ön sıraları hedefledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa Bisiklet Yarışması'nda İzmirlileri internetten desteğe çağırdı. Büyükşehir Belediyesi'nin bu çağrısına Çeşme'den destek geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Çeşme Belediye Meclisi Üyesi, bisiklet tutkunu Aybars Yıldırım, ücretsiz mobil uygulama 'Naviki'yi cep telefonlarına indirerek, İzmir'in kazanması için "Pedala kuvvet" dediklerini söyledi.  Kentlerin birbirlerine meydan okuması olarak da tanımlanan Avrupa Bisiklet Yarışması'na İzmir'i temsilen Büyükşehir Belediyesi'nin katıldığını belirten Aybars Yıldırım, "1-31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen yarışmada İzmir'in kazanması için Naviki uygulamasını telefonlarımıza indirerek pedal çevirmeye başladık. Çevirdiğimiz pedalla yaptığımız her kilometre, Naviki uygulaması ile İzmir hesabına yazılacak. İzmirli bisikletseverlerin çevirecekleri pedallarla İzmir'i Avrupa şehirleri arasında ilk 5'e sokacağı inancındayız. İzmir, bisikleti Türkiye'de en fazla kullanan kent. O nedenle oldukça iddialıyız" diye konuştu.

Çeşme'de de Avrupa Bisiklet Yarışmasını duyuran ilanların asılacağını ifade eden Yıldırım, "Çeşme'de ne kadar çok bisikletsever, Naviki uygulamasını telefonuna indirip pedal çevirirse, İzmir'in kazanma şansı o kadar artacak. İzmir'in dışında Mersin de bu yarışmaya katılıyor. İzmir olarak Mersin'i de geçerek Avrupa şehirleri arasında ilk 5'e girmeyi hedefliyoruz. İzmirli bisikletseverlerin sayı olarak fazla olması nedeniyle Amsterdam'ı bile geçebiliriz. Çeşme'de şu anda 20'nin üzerinde arkadaşımız Naviki uygulamasını indirerek bisiklet kullanmaya başladı. Çeşme'de de çok sayıda bisiklet kullanan var. Onların da katılımıyla bu sayının hızla artacağına, İzmir'e destek için pedal çevireceklerine inanıyorum. Bizim bisiklet grubumuzla, günde en az 15 kilometre yol yapıyoruz. Hafta sonları 80 kilometreyi buluyor. Bizim grubumuzun da İzmir'e ciddi katkısı olacak. Alaçatı'da da henüz tanışamadığımız gruplar var. Umuyorum ki, onlar da bu yarışmadan haberdar olmuşlardır. Onların da katkılarıyla İzmir'i biraz daha yukarıya taşıyacağız" dedi.

Bisiklet tutkunlarının bu yarışta İzmir kent takımına katılmak için www.eccizmir.com adresinden kayıt olarak, Naviki uygulamasını cep telefonlarına yüklemeleri gerekiyor.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

==KUTU==

İzmir için pedalla

1 - 31 Mayıs 2017 tarihleri arasında düzenlenen AVrupa Bisiklet Yarışması, katılımcı şehirlerde yaşayan veya herhangi bir sebeple bu şehirlere seyahat eden herkese açık ve ücretsiz olacak. Bisiklet tutkunlarının ECC2017'de İzmir kent takımına katılmak için www.eccizmir.com sitesinden katılım formunu doldurmaları gerekiyor. Katılımcılar ücretsiz mobil uygulama Naviki'yi akıllı telefonuna indirdikten sonra iş, okul, sinema, alışveriş gibi tüm yolculuklarını bisikletle yaparak bu gezileri uygulama aracılığıyla kaydediyor. Spor faaliyetleri dışında bisikletle yapılan tüm turlar yarışma kapsamında kabul ediliyor. Akıllı telefon kullanmayanlar ise seyahat verilerini, internet sayfasındaki ilgili bölüme yazabiliyor. Yarışa katılmak isteyenler, son güne kadar kayıt yapıp skora katkı sağlayabiliyor. Yarış sırasında lastik değişimi, onarımlar ve mekanik ayarlamalar yapılması için belirlenen noktalar ise Konak Vapur İskelesi yanı, Alsancak Vapur İskelesi yanı ve Bostanlı Yasemin Kafe yanı olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çeşme'de pedallar İzmir için çevrilecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Mayıs 2017 tarihinde saat 18 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çeşme'de pedallar İzmir için çevrilecek haberi güncellenecektir.

İZMİR NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:31
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:18
 • İkindi
  15:46
 • Akşam
  18:00
 • Yatsı
  19:33
Sayfa Başı