İZMİR HABERLERİ ÇEŞME HABERLERİ

Çeşme'de geri dönüşüm seferberliği

DHA
07.03.2018 - 11:02Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'in Çeşme Belediyesi, gelecek nesillere yaşanabilir bir çevre bırakmak amacıyla ilçe geneline plastik, cam ve kağıt atıklar için kumbaralar yerleştirdi.

Çeşme Belediyesi çevre kirliliğinin önlenmesi, atıkların geri dönüşüme kazandırılması amacıyla ilçedeki anaokulu ve ilköğretim kurumları ile nüfusun yoğun olduğu meydan ve alanlara atık toplama kutuları yerleştirdi. Projenin ilk etabında 60 kağıt ve karton ambalaj kutusu, 75 cam kumbarası ve 10 potalı plastik şişe kutusu yerleştirilirken, projenin ikinci etabında tüm eğitim kurumlarına ve tüm mahallelere geri dönüşüm kutuları yerleştirilmesi planlanıyor. Bu kutular sayesinde doğal kaynaklar korunacak, enerji tasarrufu sağlanacak, atık miktarı azaltılarak geri dönüşüme büyük katkı sağlanacak.

Çeşme Belediye Başkanı CHP'li Muhittin Dalgıç, geri dönüşümün öneminin altını çizerek, "Dağıttığımız atık toplama kutuları sayesinde doğal kaynakları korumayı, enerji tasarrufu sağlamayı, atık miktarını azaltarak geri dönüşüme katkı sağlamayı amaçlıyoruz. Geri dönüşüm noktalarında biriken atıklar, kağıt, plastik, cam gibi maddelerin geri dönüşüm yoluyla kazanılması doğal kaynakların korunmasını sağlayacak ve çeşitli ülkelerden ithal edilen hurda malzemelerine ödenen döviz miktarını düşürerek ekonomimize katkı sağlayacak. Ağaçlarımız kesilmekten kurtulacak" dedi. Herkesi geri dönüşüme katkıda bulunmaya davet eden Başkan Dalgıç, atıkları kaynağında ayrıştırarak çöp miktarının azaltılacağını sözlerine ekledi.

ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Çeşme haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Çeşme haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Çeşme'de geri dönüşüm seferberliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı