İZMİR HABERLERİ

Çeşme'de gebelere eğitim

DHA
26.04.2017 - 10:11Son Güncelleme :
DHA

İZMİR'deki Çeşme Devlet Hastanesi'nde açılan gebe okulu, bir yıl içinde 23 mezun verdi.

Çeşme Devlet Hastanesi'ndeki gebe okulunda, 6 haftalık gebelik eğitim programını tamamlayan son 3 gebe, katılım sertifikalarını hastanenin Kadın Doğum Ünitesi'nde düzenlenen törenle aldı. Çeşme Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Atıl Birol, 20 haftalık gebelik sürecini tamamlamış katılımcı gebelerin, günlük yaşamlarına engel olmayacak şekilde, kendi istedikleri zaman dilimine göre gebe okulu eğitim programını belirlediklerini ifade ederek, "Toplam 6 hafta, haftada 2 saat olarak planlanan eğitimlerde, gebelik süreci, doğum ve lohusalık dönemini ve aile planlamasını içeren eğitimler veriliyor. Gebe pilatesi, nefes egzersizleri, gevşeme ve esneme egzersizleri, gerekli tüm ekipmanların bulunduğu gebe okulumuzda uygulamalı olarak yaptırılıyor. 6 haftayı tamamlayan gebelerimize, katılım sertifikalarını vererek gebe okulundan mezun ediyoruz. Anne adaylarımıza, eğer isterlerse, baba, babaanne, anneanne gibi yakınları eşlik edebiliyor. Doğum sonu süreçte de gebelerimizi takip ederek, bebek kontrolleri, emzirme eğitimleri, anne sütü ve önemi konularında eğitmeye devam ediyoruz. Ayrıca hastanemizde, yeni doğan bebeklerde işitme testi de ücretsiz olarak yapılıyor" dedi. Hastanenin modern doğum odaları ve içinde kuvözün de bulunduğu yeni doğan ünitesi ile hizmet verdiğini belirten Başhekim Birol, 1 Nisan tarihinde, Amerikalı Martha Lynn Higgins'in hastanelerini tercih ederek sağlıklı bir erkek çocuğu dünyaya getirdiğini de sözlerine ekledi.

Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Basri Yılmaz'ın görev yaptığı ünite kapsamındaki gebe okulunda, Ebe Pınar Hosanlı koordinasyonunda 3 ebe eğitim veriyor. Gebe okulunda, bir yıl içinde, 4'ü eşli grup, toplam 23 gebe katılım sertifikası aldı. Gebe okulunda son olarak eğitim gören, 8 aylık gebe, kız çocuğu bekleyen Sultan Durna, 7 aylık gebe, kız çocuğu bekleyen Bengü Kurter ve 8 aylık gebe, erkek çocuğu bekleyen Tenzile Kıyıcı, katılım sertifikalarını, düzenlenen törenle aldılar. Başhekim Opr. Dr. Atıl Birol, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Ömer Yaşar, Sağlık ve Bakım Hizmetleri Müdürü Merve Yaşar, Doğum ve Kadın Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Basri Yılmaz'ın katıldığı törende pasta da kesildi.

Güneş ATAGÖZ / ÇEŞME (İzmir), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Çeşme'de gebelere eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 10 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Çeşme'de gebelere eğitim haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı