Ege Haberleri

EGE

  Çeşme Yelken, yeni şampiyonlar yetiştirecek

  Hürriyet Haber
  19 Ocak 2015 - 01:15Son Güncelleme : 18 Ocak 2015 - 12:15

  BÜNYESİNDEN Bora Kozanoğlu gibi dünya şampiyonu çıkaran Çeşme Yelken Kulübü, 30’uncu kuruluş yıldönümünde alt yapıdan ve özellikle Çeşme’den yeni sporcuların çıkması için çalışmalarını hızlandırdı. Bugüne kadar onlarca başarılı sporcuyu Türk milli takımına kazandıran Çeşme Yelken Kulübü’nde yarışlara Optimist, Laser, 420, Rüzgarsürfü branşlarında katılım sağlanırken Türkiye şampiyonaları ve uluslararası şampiyonalara ev sahipliği yapılıyor.

  Kulüpte halihazırda 2004 Atina, 2008 Pekin ve 2012 Londra olimpiyatlarına katılmış olimpik sporcuların yanında, çeşitli branşlarda A Milli Takım’ında görev alan 15 sporcunun bulunduğunu ifade eden Çeşme Yelken Kulübü Komodoru Rebii Akdurak, Çeşme’nin genç yeteneklerine talip olduklarını söyledi. İzmir’den gelen sporcuların yanı sıra Çeşmeli gençlerin de peşinde olduklarını anlatan Akdurak, "Önümüzdeki dönemdeki amacımız Çeşme’de yaşayıp da yelken sporuna uzak kalmış ve başarılı olacak sporcuları arayıp bulmak ve onların gelişimini sağlamak. Ekip arkadaşlarımız bunun için eskiden olduğu gibi şu anda da çalışmalarını sürdürmekte. Kulübümüze gelen tüm Çeşme’li gençlere hiçbir bedel almadan yelken sporunu öğretmekte ve aralarında yetenekli olanları da yarışan takımlarımıza almaktayız. Sporcularımızın ihtiyaç duyduğu her türlü imkan kulübümüzden tarafından sağlanmaktadır" dedi.

  Çeşme’nin rüzgarı ve havası ile yelken sporu için sadece Türkiye’de değil dünya’da çok önemli bir yeri olduğunu ve bundan dolayı dünya ve Avrupa şampiyonlarının Çeşme’de yapılması için taleplerin bulunduğunu, tüm bunların ışığında önümüzdeki dönemde birçok ulusal ve uluslararası yarışın Çeşme’de yapılmasını ve ilçenin yelkende merkez haline gelmesi için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı